پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ |٢٠ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 22, 2019
کد خبر: 489718
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
نشست خبری هفته سلامت در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قم

حوزه/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به دیدار با دو تن از مراجع عظام تقلید در هفته سلامت و استفاده از رهنمودهای آنان در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان گفت: قطعا استفاده از ظرفیت عظیم حوزه و روحانیت در شهر قم به ارتقای سلامت معنوی شهر و کشور کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، دکتر ایرانی خواه ظهر امروز در نشست خبری هفته سلامت که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، با اشاره به برگزاری برنامه‌های آموزشی در مدارس جهت ارتقای سلامت افراد جامعه ابراز کرد: در دهه اخیر اصلی‌ترین هسته کشورهای توسعه‌یافته را بیماری‌های نو پدید تشکیل می‌دهد که ارتباط مستقیم با سبک زندگی، الگوهای تربیتی و تغذیه سالم دارد.

وی گفت: در نیمه شعبان سال جاری در راستای انسجام خدمات امداد و درمان با همکاری دستگاه‌های مرتبط از جمله هلال‌احمر استان، خدمات شایسته‌ای به زائران محترم در مسجد مقدس جمکران داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به استقرار چند دستگاه اتوبوس آمبولانس و موتورلانس‌های دانشگاه علوم پزشکی در اطراف مسجد جمکران افزود: دانشگاه علوم پزشکی قم در حوزه بهداشت و درمان به‌عنوان معین و یاور سه استان لرستان، خوزستان و همدان تعیین شد که طبق درخواست استان خوزستان، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به این استان فرستاده شد.

دکتر ایرانی‌خواه با اشاره محروم بودن بسیاری از مردم جهان از خدمات بهداشتی و درمانی عنوان کرد: قشر فرهیخته و خودجوش دندان‌پزشکان استان، با گروه‌های دانشجویی بنا به درخواست استان همدان به این استان سفر کرده و داوطلبانه خدمات مؤثری را به شهروندان این استان ارائه دادند.

وی با تأکید بر سیاست‌گذاری‌های دانشگاه علوم پزشکی استان با محوریت هفته سلامت افزود: بحث مراقبت‌های بهداشتی و دسترسی عادلانه اقشار ضعیف جامعه به خدمات بهداشت و سلامت بسیار حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به نقش رسانه ملی در تبیین مسائل عنوان کرد: هرکس در هر جایگاه و مسئولیتی که قرار داشته باید رسالت خود را به بهترین شکل در این زمینه انجام دهد تا در پیشگاه خداوند سربلند باشد.

وی با تأکید بر تأسیس 180 پایگاه و مرکز بهداشتی در استان قم خاطرنشان کرد: کشور ایران در خصوص بسیاری از شاخص‌های زیرساختی به‌ویژه در حوزه درمان، آموزش و پژوهش در رأس بسیاری از کشورها قرار دارد.

دکتر ایرانی خواه در ادامه با اشاره به برپایی پایگاه پایش سلامت در نماز جمعه این هفته و خدمت‌رسانی کارشناسان به شهروندان اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در راستای اهداف بلندمدت در جهت خدمت‌رسانی به نظام و مردم در جهت ارتقای تحقق رسالت خود به‌ویژه به قشر آسیب‌پذیر جامعه در عرصه سلامت، نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.

وی با اشاره به تخصیص بودجه در راستای تثبیت زیرساخت‌های بهداشتی جهت بهره‌مند شدن قشر ضعیف جامعه از خدمات بهداشتی و درمانی عنوان کرد: استفاده نکردن از واکسیناسیون در بسیاری از بیماری‌ها سبب افزایش مرگ انسان‌ها شده بود، درحالی‌که کشور ایران با وجود دانشمندان پر تلاش به واکسن بیماری‌های مختلف دست پیدا کرده و از مرگ بسیاری از هم‌وطنان جلوگیری شده است.

دکتر ایرانی‌خواه با اشاره به راه‌اندازی نظام ارجاع در استان افزود: قرار است به‌زودی مراکز اولیه بهداشتی دایر شود تا شهروندان بدون پرداخت هزینه با مراجعه به این مراکز در صورت ایجاد مشکل و تشخیص کارشناس مربوطه به مراجع متخصص مراجعه کنند.

وی با تأکید بر برگزاری همایشی با موضوع بهداشت و سلامت در روز جمعه هفته آینده در یکی از بوستان‌های سطح شهر تصریح کرد: نخستین روز هفته سلامت با شعار دسترسی عادلانه به خدمات سلامت آغازشده و به ترتیب روزهای بعد با نام آموزش رکن سلامت، مشارکت اجتماعی و سلامت، مراقبت‌های اولیه بهداشت و سلامت روان، سلامت در حوادث و بحران‌ها، سبک زندگی سلامت‌محور و سلامت جمعیت و خانواده نام‌گذاری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به دیدار با دو تن از مراجع عظام تقلید در هفته سلامت و استفاده از رهنمودهای آنان در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان گفت: قطعا استفاده از ظرفیت عظیم حوزه و روحانیت در شهر قم به ارتقای سلامت معنوی شهر و کشور کمک شایانی خواهد کرد.

 

 

 

۳۱۳/۳۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =