یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
مراسم افتتاح موسسه بین المللی قرآنی آنلاین امام مبین در قم

حوزه/ رئیس موسسه قرآنی بین المللی آنلاین امام مبین، بر لزوم توسعه فعالیت های مجازی در حوزه نشر معارف قرآن و اهل بیت(ع) تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»،حجت الاسلام سید داوود حیدری، در مراسم افتتاح موسسه بین‎المللی قرآنی آنلاین امام مبین که در بنیاد فرهنگی امامت در قم برگزار شد، با ذکر این مطلب که مجموعه موسسه قرآنی آنلاین امام مبین با جمعی از فرهیختگان و اساتید حوزه و فعالان قرآنی راه اندازی شده است گفت: با وجود اینکه امروز برنامه افتتاح سایت موسسه است ولی این موسسه 6 ماه است که به شکل جدی وارد فاز اجرایی شده است و تا کنون از کشورهای مختلف آمریکا و کانادا و هلند و انگلیس و نروژ و سوئد، جذب دانش پژوه داشته است.

رئیس موسسه بین‎المللی قرآنی آنلاین امام مبین بیان کرد: صوت و لحن و قرائت و حفظ و تدبر و تربیت طلبه دینی، زمینه های فعالیت این موسسه را تشکیل می دهد.

وی گفت: در سفرهای تبلیغی در خارج از کشور صحنه های عجیبی را به چشم دیدیم که از جمله آنها می توان به تبلیغ مورد به مورد گروه های منحرف اشاره کرد که جوانان مسلمانان را با افکار انحرافی مسموم می کنند؛ این افراد به دنبال تک تک مهاجران می گردند و آنها را از محبت اهل بیت(ع) و ولایت دور می کنند.

حجت الاسلام حیدری اظهارکرد: در این اقیانوس پرتلاطم شناور که روز به روز آشفتهتر می‌شود و همه انسانها را مجذوب خود کرده است، مشاهده میکنیم که وهابیون بیش از 90 درصد فضای مجازی را از آن خود کرده‏اند و شبانه روز وارد خانه های مردم می‏شوند و ذهن جوانان را آلوده می کنند.

وی افزود: اگر به شکل خالصانه، امر اهل بیت(ع) را احیا کنیم و مردم رابا کلام اهل بیت(ع) آشنا کنیم دیگر فضایی برای فعالیت‎های دیگران باقی نمی‎ماند.

رئیس موسسه بین‎المللی قرآنی آنلاین امام مبین بیان کرد: نوجوانانی که در انگلیس و کانادا و آمریکا هستند تشنه شنیدن یک حدیث اهل بیت(ع) و تفسیر قرآن کریم هستند؛ اگر چهره رحمانی اسلام را به کودکان ایرانی و افغانی و پاکستانی و عراقی و... که در غرب متولد می شوند ارایه دهیم قطعا در آینده تبلیغی خود موفق تر خواهیم بود.

وی تصریح کرد: این موسسه با دو استاد کار خود را آغاز کرد و امروز به 12 استاد رسیده است؛ با توجه به فاصله های زمانی کشورهای مختلف سعی کرده ایم تمام زحمات را به جان خود بخریم و مردم کشورهای مختلف را از معارف ناب اهل بیت(ع) سیرآب کنیم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =