یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
آیه ۳۲ سوره «مائده»، معمایی که بر روی اتوبوس های بریتانیا نقش بست

حوزه/ کمپین «درخواست رمضان» توسط سازمان امداد اسلامی بریتانیا برای کمک به نیازمندان، فقر، قحطی، بلایای طبیعی و جنگ تشکیل شد. این کمپین با استفاده از آیه ۳۲ مائده، مردم را به کمک رسانی تشویق کرده است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان، درحالی که بیش از یک میلیارد مسلمان در سرتاسر جهان خودشان را برای روزه داری آماده می سازند، کمپین «درخواست رمضان» توسط سازمان امداد اسلامی بریتانیا این هفته برای کمک به نیازمندان، فقر، قحطی، بلایای طبیعی و جنگ تشکیل شد.

طفیل حسین، مدیر موقت امداد اسلامی  بریتانیا در این باره گفت:  امداد اسلامی راه حل های ابتکاری برای مشکل پیری خشکسالی را توسعه داده است. همه ما در سال 1984 قحطی تکان دهنده اتیوپی را به یاد می آوریم و هرگز نمی خواهیم این گونه تصاویر را دوباره ببینیم. ما با کمک همدیگر می توانیم به کشاورزان کمک کنیم تا خودشان را برای خشکسالی در اتیوپی آماده سازند.

به گفته برگزارکنندگان کمپین، کمک های مالی جمع آوری شده می تواند در میان مردم در بیش از 30 کشور جهان توزیع شود.

تبلیغات امسال درخواست رمضان قرار است بر روی اتوبوس ها،  پناهگاه های اتوبوس، لوله ها و بیلبوردهای اطراف بریتانیا گذاشته شده و این سئوال از مردم پرسیده شود: آیا می توانید آیه 32 سوره مائده باشید؟

در ترجمه آینده 32 سوره مائده آمده است: ... هر کس نفسی را بدون حق و یا بی‌آنکه فساد و فتنه‌ای در زمین کرده، بکشد مثل آن باشد که همه مردم را کشته، و هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است.

  سازمان امداد اسلامی از مسلمانان خواسته با الهام از این آیه سوره مائده، به نجات مردم در سرتاسر جهان کمک کند.

گفتنی است سازمان «امداد اسلامی بریتانیا» 35 سال پیش آغاز به کار کرد.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =