سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ |١٨ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 20, 2019
دیدار اعضای شورای شهر بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اعضای شوراها باید بر ارزش های علمی و دینی پایبند باشند، تصریح کرد: نباید هر کسی دنبال این باشد که حرف خودش را تثبیت کند.

به گزارش خبرنگار «حوزه» در بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، پیش از ظهر امروز در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر بیرجند که به مناسبت روز شوراها برگزار شد، با اشاره به اینکه شورا دارای دو وجه ظاهری و باطنی است، اظهار کرد: ظاهر قضیه این است که شوراها نقش مردمی دارند و از جهت اینکه مردم صاحب اصلی هستند و باید در امور شرکت داده شوند، منافعشان در نظر گرفته شود.

وی افزود: طبق آنچه قانون شوراهای شهر و روستا است در بخش اول که شوراها جنبه مردمی دارد بیشتر به کمیت توجه می شود و هرچه اکثریت بگویند مصوب می شود، در حالی که اکثریت، ملاک بر مزیت مصوبه نیست، چه بسا اقلیتی که گفته هایشان ریشه دارتر از اکثریت باشد، اما آنچه ملاک قرار می گیرد، کمیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دین در موضوع شوراها کیفیت را ارزش علمی، الهی مدنظر دارد خاطر نشان کرد: معنای شورا در دین این است که برای کشف سخن احسن، مستدل و منطقی نتیجه ای گرفته شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه اعضای شوراها باید بر ارزش های علمی و دینی پایبند باشند، تصریح کرد: نباید هر کسی دنبال این باشد که حرف خودش را تثبیت کند.

وی اعلام یک مصوبه بر اساس نظر اکثریت را از نشانه های استبداد پنهان دانست و گفت: این امر یعنی خارج از ملاک عقلی و علمی چیزی مصوب شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تجربه نشان داده چنین فضاهایی وجود دارد ادامه داد: وقتی حرکت شوراها کیفی باشد درد مردم هم دوا خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با تاکید بر اینکه اکثریت قول احسن شورا نقش مقدمی دارند نه نقش اصلی گفت: در مجموع این مرحله از شورای شهر معدل خوبی دارند و از اول هم تلاش های خوبی انجام گرفته و شهردار توانمندی انتخاب شده است.

وی مسئولیت ها را امانت خدا دانست و افزود: یک مسئول هیچ گاه نسبت به ادای امانت خدا نباید خود را موفق بداند بلکه همواره باید احساس تقصیر کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید به خواسته های مردمی بر اساس اولویت ها توجه کرد، عنوان داشت: در هر امری ابتدا باید نیازها سنجیده شود چون هر روز در جامعه مسایلی اولویت دارد، لذا مانعی برای تبدیل کردن تصمیم ها نیست.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی، خدمت به مردم را یک فرصت طلایی عنوان کرد و افزود: ما اکنون امانتی را پذیرفته ایم لذا در قبال آن مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/ط

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =