یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
ناصری

حوزه/ نماینده ولی فقیه در یزد گفت: تا الآن من مراعات کردم و تنها به تذکر دادن به اعضای شورای شهر و مسئولان مرتبط اکتفا کردم، ول یالآن شایعات بسیاری در این زمینه مطرح شده و شهر هم در حال پیدا کردن اضطراب سیاسی و اجتماعی است و مردم نگرانی‌های بسیاری در ارتباط با مسائل شهری به دست آورده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، دفتر آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، به مناسبت ماه رمضان سخنانی را به نقل از وی به رسانه ها ارسال کرد که مورد توجه قرار گرفت.

امام جمعه یزد به مسائل مرتبط با مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: از اعضای شورای شهر یزد می‌خواهم که در این ایام و به حرمت ماه مبارک رمضان دست از اختلافات خود بردارند و بیش‌ازپیش به مسائل شهری توجه کنند، چرا که الآن مردم در سطح شهر با مشکلاتی مواجه هستند که باید این مشکلات برطرف شود.

آیت الله ناصری یزدی ادامه داد: به‌ویژه در بحث شهردار بارها تأکید کردیم که سراغ افرادی بروید که مشکلی برای تأیید شدن نداشته باشند، چراکه با این کارهایی که تا به الآن انجام شده هم حیثیت افراد را زیر سؤال برده‌اید و هم سوابق و شخصیت آن‌ها زیر سؤال رفته است.

وی تأکید کرد: الآن شایعات بسیاری در این زمینه مطرح شده و شهر هم در حال پیدا کردن اضطراب سیاسی و اجتماعی است و مردم نگرانی‌های بسیاری در ارتباط با مسائل شهری به دست آورده‌اند.

تا به الآن تنها تذکر دادم؛ الآن زمان آن است که از اختلافات دست‌بردارید

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: تا الآن من مراعات کردم و تنها به تذکر دادن به اعضای شورای شهر و مسئولان مرتبط اکتفا کردم، ولی الآن دیگر زمان آن است که اعضای شورا هم توجه بیشتری به اهمیت موضوع داشته باشند.

ناصری یزدی گفت: به دلیل مسائلی که به وجود آمده برخی شک کرده‌اند که آیا واقعاً اعضای شورا در حال خدمت به مردم هستند یا دنبال مسائل سیاسی هستند و نمی‌خواهند از افرادی که مشکل قانونی ندارند استفاده کنند.

امام‌جمعه یزد تصریح کرد: به هر صورت ماه رمضان باید برای مردم آرامش داشته باشد و اعضای شورای شهر هم‌دست از اختلافات خود بردارند و نسبت به رفع این مشکلات با توجه به نیازهای شهر و مردم حرکت کنند.

*توصیه های امام جمعه یزد در مورد ماه رمضان

آیت‌الله ناصری یزدی با ابراز اینکه ماه مبارک رمضان ماه خداست و همه در این ماه میهمان خداوند هستیم» اظهار داشت: این ماه مبارک شرایط خاصی دارد و همه باید به این شرایط حساسیت ویژه‌ای داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان، مدیران و تمام افرادی که مسئولیت دیگر افراد را به عهده دارند و همچنین پدران و مادران باید شرایط را برای افرادی که مسئولیت آن‌ها بر گردنشان است فراهم کنند تا بتوانند به‌خوبی روزه‌های خود را بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با تأکید بر اینکه پدران و مادران باید فرزندان را نسبت به روزه‌داری تشویق کنند، گفت: همچنین والدین باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنند که کمتر برای فرزندانشان شرایط سخت شود.

ناصری یزدی با تأکید بر اینکه هیچ‌کسی نباید در محل‌های عمومی روزه‌خواری علنی داشته باشد گفت: افرادی هم که عذر شرعی دارند نباید روزه‌خواری علنی کنند و به‌علاوه مهمانسراها، هتل‌ها و رستوران‌ها هم باید حرمت این ایام را نگاه دارند و به‌گونه‌ای رفتار نکنند که برای روزه‌داران شرایط سخت شود.

امام‌جمعه یزد با بیان اینکه نیروهای انتظامی هم باید مراقبت لازم را در این زمینه داشته باشند گفت: به افرادی که در حال روزه‌خواری علنی هستند باید در مرحله اول تذکر داده شود و درصورتی‌که توجه نکردند طبق قانون عمل کنند که تظاهر به روزه‌خواری در جامعه نداشته باشیم.

وی افزود: نکته دیگر در ارتباط با شهر است که باید چهره ماه رمضان را به خود بگیرد که ازجمله موارد مرتبط با این موضوع، توجه به بحث تابلوهای شهری و نصب بنرهای مرتبط با ماه مبارک رمضان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: تبلیغات مرتبط با جلسات قرآن و همچنین بیان اصول و ارزش‌های دینی و روزه‌داری ازجمله مواردی است که حتماً باید از آیات و روایات در تابلوها وجود داشته باشد.

ناصری یزدی اضافه کرد: یک سری جلساتی هست که در طول ایام ماه رمضان ممکن است برای مردم مانع روزه‌داری شود که حتماً باید این‌چنین جلسات هم جمع‌آوری شود تا هیچ‌کسی به گناه نیفتد.

امام‌جمعه یزد ادامه داد: درمجموع، فضای شهری یزد باید به‌گونه‌ای باشد که حتی گردشگرانی که در این ایام به شهر مراجعه می‌کنند هم بفهمند که ماه مبارک رمضان است و مردم یزد روزه‌دار هستند و خدای‌ناکرده حرمت این ماه مبارک را در یزد نشکنند.

وی با اشاره به اینکه نسبت به افطاری دادن و ثواب آن روایت‌های بسیار زیادی وجود دارد گفت: مردم در این ایام افطاری دادن را قطع نکنند اما به‌صورت جدی از اسراف‌ها پرهیز کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تصریح کرد: مردم باید سعی کنند افطاری‌ها را خلاصه‌تر و به‌صورت ساده‌تر تهیه کنند و غذاهای مراسم افطاری را هم سعی کنند خودشان در منزل تهیه کنند تا هزینه آن تا حد امکان پایین‌تر شود.

ناصری یزدی ادامه داد: به این صورت هم‌فشار زیادی در ارتباط با افطاری دادن به مردم وارد نمی‌شود و هم اینکه این سنت بسیار خوب حفظ می‌شود.

حضور افراد مختلف در مساجد و برای نماز و قرائت قرآن افزایش یابد / والدین فرزندان خود را تشویق به روزه‌داری و قرائت قرآن کنند

امام‌جمعه یزد بر ضرورت آمادگی مساجد برای ماه مبارک رمضان تأکید کرد و افزود: مردم هم باید سعی کنند در ماه مبارک رمضان حضور بیشتری در مساجد داشته باشند و نمازهای یومیه خود را در مساجد و به جماعت بخوانند.

وی به‌ضرورت توجه به قرائت قرآن در طول سال تأکید کرد و متذکر شد: توجه به قرائت قرآن و توجه و تدبر در معنی آیات در طول سال از اهمیت بالایی برخوردار است ولی در ماه مبارک رمضان این موضوع اهمیت دوچندانی دارد و باید والدین فرزندان خود را نسبت به این موضوع مهم بیش‌ازپیش حساس کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خواستار حضور هرچه بیشتر مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان در محافل و جلسات قرآنی به‌ویژه در ماه مبارک رمضان شد و گفت: این محافل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و باید سعی کنیم به این وسیله زمینه انس هرچه بیشتر فرزندانمان با قرآن را فراهم کنیم.

انتهای خبر/۳۱۳/۴۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =