یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ |١٦ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 18, 2019
آمریکا حق شهروندی امام جماعت مسجد پورتلند را لغو کرد

حوزه/ امام جماعت سابق مسجد پورتلند به جرم حمایت لفظی از گروه های مجاهدین در افغانستان پس از به توافق رسیدن وکلایش با دولت، حق شهروندی خود را از دست داد و به سومالی تبعید شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از oregonlive، دولت آمریکا حق شهروندی امام جماعت سابق مسجد شهر پورتلند در ایالت اورگان را پس از اینکه او هفته گذشته به سومالی رسید لغو کرد.

محمد شیخ عبدالرحمن کاریا، در فهرست ممنوع پروازهای دولت آمریکا بود، اما پس از اینکه با مقامات ایالات متحده در ماه ژانویه به توافق رسید، این کشور را به مقصد سومالی ترک کرد. طبق توافق نامه، وی حق ندارد از دست دادن حق شهروندی را به چالش بکشد و باید اتهاماتی که دولت آمریکا به وی نسبت داده را نیز قبول کند.

درحالی که روز دوشنبه به نظر می رسید وکلای کاریا قصد داشته باشند توافق نامه را به چالش بکشند، اما این اتفاق نیفتاد و وی روز چهارشنبه هفته گذشته برای پرواز 14 ساعته از سیاتل به مقصد دبی حرکت کرد و از آنجا به سومالی رسید.

به گفته وکلایش او در ماه اکتبر توسط دادگاه فدرال به جرم داشتن پیشینه شرکت در گروه های مجاهدین افغانستان علیه روسیه، حمایت لفظی از مجاهدین افغانستان در جمع گروهی از مسلمانان متهم شده بود.

 

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =