دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ |۲۳ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 17, 2020
کد خبر: 491759
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
قرآن کریم

حوزه/ خالد الطرودی، مدیر مرکز تحقیقات اسلامی قیروان به عنوان نماینده تونس در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم عازم کشورمان می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، خالد الطرودی، استاد دانشگاه زیتونه و مدیر «مرکز تحقیقات اسلامی قیروان» با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران و دعوت رسمی معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای شرکت به عنوان نماینده تونس در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، عازم کشورمان می‌شود.

وی ضمن حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس و دیدار با علیرضا فدوی، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان،  ضمن تشکر به خاطر اهتمام به تقویت روابط علمی و فرهنگی بین اساتید و نخبگان ایران و تونس، گفت: باعث افتخار من است که می‌توانم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن ایران شرکت کنم.

وی اظهار کرد: سفر به ایران از آرزوهای دوران کودکی من بوده است که محقق می‌شود. در نظر دارم پس از بازگشت به تونس، ارتباط مستمر با رایزنی فرهنگی کشورمان داشته باشم.

در ادامه، فدوی درباره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در تهران گفت: این نمایشگاه به عنوان یکی از رویدادهای مهم و ارزشمند فرهنگی ایران در حوزه علوم قرآنی و قرآن کریم است.

وی ادامه داد: امسال علاوه بر تونس از 9 کشور دیگر از جمله پاکستان، ترکیه، یمن، هند، عراق، اندونزی، فلسطین، افغانستان و روسیه برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم دعوت شده‌اند.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در تونس شعار امسال نمایشگاه قرآن کریم را «قرآن معنای زندگی» عنوان کرد و گفت: هدف کلان این نمایشگاه را تلاش در جهت توسعه و ترویج آموزه‌های قرآن و عترت و انس با آن در جامعه است و امیدواریم که با توجه به تخصص و مطالعات «خالد الطرودی» در حوزه علوم اسلامی و قرآنی، غرفه تونس حضوری شایسته‌ای در این دوره نمایشگاه داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =