یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |١٥ محرم ١٤٤١ | Sep 15, 2019
آیت الله فلاحتی-درس اخلاق

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی با بیان اینکه زندگی نکردن عالمانه و عاقلانه ویرانگری را به همراه دارد، تصریح کرد: ویرانگری بعضی ها که مسئولیت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در نظام اسلامی به عهده دارند، بیش از اصلاحات آنهاست و متاسفانه عده ای دنباله رو این افراد هستند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» در رشت، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی امروز در کلاس اخلاق اسلامی که در حسینیه پیامبر اعظم(ص) دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای سپاه پاسداران در زیباکنار رشت برگزار شد، اظهار کرد: ایام با فضیلت ماه رمضان را به آتش به اختیارهای مقام معظم رهبری تبریک عرض می کنم.
 

وی به ویژگی افراد متقی در کلام امام علی(ع) اشاره کرد و افزود: متقیان کسانی هستند که در دوره محدود و کوتاه سختی های دنیا را تحمل کرده و با دستاوردهای آن در دوره طولانی که کرانه اش مشخص نیست، در راحتی زندگی می کنند.
 

امام جمعه رشت با بیان اینکه انسانی که از خدا طلب خیر کند هرگز در زندگی گمراه و سرگردان نمی شود، تصریح کرد: هر کسی در زندگی برای رشد و تعالی با اهل معرفت و خلوص مشورت کند هرگز پشیمان نمی شود.
 

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی، تنبلی، کسالت و فشالت را از گرفتارهای انسان در زندگی دانست و بیان کرد: کسالت و فشالت انسان را از رسیدن به اهداف بلند باز می دارد.
 

وی، توکل بر خدا را رمز پیشرفت همه مردان بزرگ تاریخ عنوان کرد و گفت: کسی که بر خدا توکل کند اصلا مغلوب نمی شود، زیرا نخستین موضوعی که موجب دفع یا رفع کسالت می شود، توکل بر خدا است.
 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه امام(ره) توکل به خدا را به ملت ایران در دوره معاصر آموخت، خاطرنشان کرد: روح توکل بود که توانست بعثت انقلاب اسلامی را در دنیای معاصر رقم بزند.
 

رئیس شورای حوزه علمیه گیلان بر ترغیب جوانان به مطالعه تاکید کرد و یادآور شد: جوانان باید خود را برای فعالیت های طولانی و عمیق ترغیب کنند.
 

وی با تاکید بر سرعت در انجام فعالیت ها، اظهار کرد: با سرعت در کارها می توانیم کسالت و تنبلی را از خود دفع کنیم ضمن اینکه اولویت قرار دادن امور سخت از جمله راهکارهای مبارزه با کسالت است.
 

امام جمعه رشت، تلاش عمیقانه و عالمانه در رفع کسالت را تاثیرگذار دانست و افزود: باید تلاش کنیم زندگی خود را عاقلانه و عالمانه تنظیم کنیم.
 

حجت الاسلام والمسلمین فلاحتی با بیان اینکه زندگی نکردن عالمانه و عاقلانه ویرانگری را به همراه دارد، تصریح کرد: ویرانگری بعضی ها که مسئولیت های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در نظام اسلامی به عهده دارند، بیش از اصلاحات آنهاست و متاسفانه عده ای دنباله رو این افراد هستند.
 

وی، خواستار اوج گیری جوانان در مسائل معنوی شد و گفت: انسان به اوج در معنویات نیاز دارد ضمن اینکه اوج نباید فاسدانه باشد.
 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه رفاقت و همکلامی با افرادی که در مسیر معنویت هستند، تاثیرگذار است، بیان کرد: همنشینی با انسان های دارای رفتار عاقلانه به رشد و تعالی انسان می افزاید.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =