یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
محمد علی خامه یار - ستاد اقامه نماز

حوزه/ مدیر ستاد اقامه نماز استان قم با بیان این که نهضت مسجد سازی در قم تداوم می یابد، گفت: کلنگ ۴ مسجد جدید در قم زده می شود.

محمد خامه یار در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به برنامه های ستاد اقامه نماز در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: توسعه فعالیت های نمازی در برخی از پارک ها و بوستان های شهر قم یکی از برنامه های اصلی ستاد اقامه نماز در ماه مبارک رمضان است.

وی با بیان این که اولویت برنامه ها در منطقه نیروگاه است، ابراز داشت: در 15 بوستان مطرح استان برنامه های مختلف فرهنگی در زمینه ای نماز برگزار می شود.

خامه یار به کمک های مردمی در سال 97 اشاره کرد و گفت:  سال گذشته مجموعا برای مسجد سازی بالغ بر 8 میلیارد تومان جمع آوری شد که برای خرید زمین و ساخت مسجد هزینه شد و پیش بینی می شود که امسال این کمک ها بیشتر شود.

وی به ساخت مسجد در ابتدای عوارضی قم گرمسار اشاره کرد و ابراز داشت:  9 هزار مترمربع زمین برای ساخت مسجد امام رضا(ع) در این جاده اختصاص داده شده و تفاهمنامه ا آن را نیز با راهداری عقد کرده ایم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان قم ساخت مسجد در مسیر زائران کربلا را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: دو هزار متر مربع زمین در جاده اراک به ستاد اقامه نماز از سوی یک خیّر اختصاص داده شد که بالاتر از جاده آشتیان این مسجد بنا خواهد شد که در مسیر زائران کربلا نیز قرار دارد.

وی به ساخت مساجد در خیابان های شهر اشاره کرد و گفت: امسال کلنگ 2 مسجد در بلوار جمهوری ، یک مسجد در  شهرک قدس و یک مسجد در پردیسان زده خواهد شد و علاوه بر این در بلوار امام علی(ع) پردیسان نیز 3 مسجد در حال ساخت است.

خامه یار با بیان این که خلأ کم بود مساجد را در استان جبران خواهیم کرد، تصریح کرد: نهضت مسجد سازی در راستای توسعه معارف اسلامی در استان قم ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در نظر داریم مساجد به صورت چند وجهی ساخته و مکان هایی برای برگزاری برنامه های فرهنگی ، آموزشی و ورزشی در مساجد ساخته شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =