پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ |٢٠ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 22, 2019
حجت الاسلام حسن فریدون

حوزه/ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان گفت: این اداره کل ۱۰ اثر تألیفی را با مشارکت ستاد کنگره و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان به چاپ رسانده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت الاسلام حسن فریدون، در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، به میزبانی این اداره کل با بیان اینکه بنیاد شهید سمنان ۱۰ اثر تألیفی را با مشارکت ستاد کنگره و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان به چاپ رسانده است، اظهار داشت: تعامل و همکاری خوبی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با دستگاه‌های فرهنگی در زمینه برگزاری برنامه‌های متعدد وجود دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان با اشاره به تفاهم‌نامه میان بنیاد مرکز و نهاد کتاب خانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان از جایگاه خوبی در زمینه تألیف و انتشار کتاب در کشور برخوردار است.

وی با بیان اینکه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی برای ترویج فرهنگ سیره ائمه اطهار (ع) است، گفت: زمینه مناسبی برای گسترش همکاری در زمینه فرهنگی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و کتاب‌خانه‌های عمومی این استان وجود دارد که یکی از آن‌ها برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی از این دست است.

سرپرست اداره کل کتاب‌خانه‌های عمومی استان سمنان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک وظیفه همگانی است، گفت: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتاب‌خانه‌های عمومی استان در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دستور کار قرار است اما ما معتقد هستیم که برگزاری برنامه‌های فرهنگی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در کتاب‌خانه‌هایی که به نام شهدا نام‌گذاری شده می‌تواند گسترش یابد.

سعید دهقانلو با اشاره به این مطلب که نهمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان سمنان در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی با اهداف ترویج فرهنگ مطالعه و سیره ائمه اطهار (ع) برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =