سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ |١٧ محرم ١٤٤١ | Sep 17, 2019
فیلم نامه

حوزه/ مستندساز و منتقد حوزوی بر لزوم فراهم شدن زمینه و بستر لازم به منظور تربیت و آموزش طلاب مستعد در عرصه فیلمنامه نویسی تاکید کرد.

حمید اسکندری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»،با بیان این که سینمای ایران و حتی سریال های تلویزیونی به شدت از حیث فیلمنامه و سناریو ضعیف است، اظهار داشت: با توجه به این که حوزویان و طلاب در ارتباط با مقوله سینما و تلویزیون از منظر فیلمنامه نویسی به این قضایا نزدیک تر و مرتبط تر هستند ، باید زمینه حمایت از آموزش طلاب مستعد در عرصه فیلمنامه نویسی به خوبی در حوزه فراهم شود.

وی افزود: اگر ما تربیت و پرورش طلاب در عرصه فیلمنامه نویسی را در اولویت قرار دهیم و بعد از چند سال جریان سازی مستمر در این بخش به نقطه مطمئنی دست یابیم، در آن صورت می توان در صورت لزوم به عرصه های کارگردانی و یا تهیه کنندگی سینما و تلویزیون نیز به طور جدی تر فکر کرد، اما فعلاً فیلمنامه نویسی باید در اولویت نخست باشد.

این مستندساز و فیلمساز حوزوی همچنین گفت: مهم آن است که عرصه هنر و رسانه برای ما به عنوان یک مقوله جدی و تاثیرگذار بر تحولات جامعه مورد توجه باشد و این که بر اساس کلام و نقشه راهی که مقام معظم رهبری فراروی ما قرار داده اند به درستی به تکلیف خود در این باره عمل کنیم.

وی بیان داشت: بر این اساس حتی در برگزاری جشنواره های هنری و ادبی ویژه طلاب و فضلای حوزه نیز باید به راهبردها و به خصوص اثرگذاری ها و خروجی ها توجه ویژه ای داشته باشیم و پیش از هر چیز تکلیفمان با مقوله هنر و اثرگذاری از این حیطه نسبت به جامعه مشخص باشد.

۳۱۳/۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =