سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ |١٨ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 20, 2019
پرچم ایران

حوزه/ شرط دوام حیات جمهوری اسلامی، وجود انگیزه‌های انقلابی و وجود روحیه ‌ی انقلابی است. اگر روحیه‌ی انقلابی نباشد، جمهوری اسلامی نخواهد بود؛ بله، یک حکومتی سرِ کار خواهد بود، امّا آن حکومت، دیگر جمهوری اسلامی نیست.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir به ارائه فیش هایی با عنوان «جوان مؤمن انقلابی» که گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره جوانان است پرداخته که طی شماره های مختلف تقدیم نگاه شما فرهیختگان خواهد شد.

 

* جوان مؤمن انقلابی

 

شرط دوام حیات جمهوری اسلامی، وجود انگیزه‌های انقلابی و وجود روحیه ‌ی انقلابی است.

اگر روحیه‌ی انقلابی نباشد، جمهوری اسلامی نخواهد بود؛ بله، یک حکومتی سرِ کار خواهد بود، امّا آن حکومت، دیگر جمهوری اسلامی نیست.

این حرکت مردم، این خون هایی که دادند، این زحماتی که کشیدند برای احیاء اسلام، برای احیاء شریعت اسلامی، برای این بوده؛ اینها از بین خواهد رفت، لگدمال خواهد شد؛ بنابراین، انگیزه‌ انقلابی برای حفظ جمهوری اسلامی حتماً لازم است.

این انگیزه در چه وضعی است؛ آیا کم شده، آیا زیاد شده، آیا ادامه پیدا کرده، چه مقابله ‌ها و مبارزه ‌هایی با این انگیزه انجام می گیرد، راه مقابله‌ی با آنها چیست؛‌ و بر اساس آن، مطالبه تنظیم کنیم.

فرض بفرمایید بنده که در صحبت های مختلف مدام می گویم که به بچّه‌های انقلابی و حزب‌ اللّهی کمک کنید، معنایش همین است؛ یعنی این یک مطالبه است بر اساس نگاه به حرکت انقلابی کشور. البتّه در این زمینه خوشبختانه کشور عقب که نرفته هیچ، پیش هم رفته؛ این ‌هم قابل اثبات و مسلّم [است].

بیانات در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری - ۱۳۹۶/۰۶/۳۰

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =