پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ |١٩ محرم ١٤٤١ | Sep 19, 2019
اجلاس «روز جهانی حلال» در سامارا در روسیه برگزار می شود

حوزه/ در جلسه کمیته برگزاری «روز جهانی حلال» که قرار است سپتامبر در شهر سامارا در روسیه برگزار شود، سالن ها به منظور برگزاری اجلاس و نمایشگاه و بازار مربوطه تعیین شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از salaamgateway، جلسه کمیته برگزاری «روز جهانی حلال» ، بزرگترین رویداد تجارت اسلامی در جهان، در شهر سامارا در کشور روسیه برگزار گردید و مشخص شد که این اجلاس در سه مکان برپا شود.

به گفته برگزار کنندگان اجلاس در سه سالن مختلف شامل سالن اپرا، هتل لوته و تئاتر باله برگزار خواهند شد. میدان کویبیشف نیز محل برگزاری نمایشگاه و بازار محصولات حلال خواهد بود.

لازم به ذکر است از سال 2014 تاکنون این اجلاس در کشورهای مختلف چون هند، سنگاپور، بریتانیا و کره جنوبی برگزار شده است. امسال این اجلاس قرار است برای نخستین بار در روسیه برپا شود و حق برگزاری رویدادهای بزرگ به استان سامارا داده شد. از 3 تا 5 اکتبر این اجلاس سه روزه برپا بوده و نمایندگانی از ده ها کشور منطقه از راه می رسند. هدف این همایش توسعه صنعت حلال و تقویت روابط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روسیه با کشورهای خاورمیانه و آسیا  خواهد بود.

در این همایش بیش از 500 شرکت کننده از کشورهای مختلف جهان به همراه نمایندگان بانک‌های بزرگ روسیه همچون بانک توسعه اسلامی حضور خواهند داشت و پتانسیل‌ها و پروژه‌های مهم سرمایه‌گذاری منطقه سامارا نیز به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

این مراسم با همکاری سازمان جهانی توسعه حلال و انجمن بین‌المللی تجارت اسلامی برگزار می‌شود و در حاشیه آن نشست اقتصادی، نمایشگاه عرضه محصولات حلال و کارگاه‌های آموزشی تشکیل خواهد شد.

ویکتور کودییاشوف سرپرست دولت منطقه ای در این باره گفت: برپایی روز جهانی حلال تجارت اسلامی سامارا را با کشورهای خاورمیانه، خلیج فارس و دنیای عرب برقرار خواهد ساخت. به علاوه ما قصد داریم سرمایه گذارانی را نیز از کشورهای اسلامی جذب کنیم.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =