جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ |٢١ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 23, 2019
امام جمعه جدید زاهدان

حوزه/ امام جمعه زاهدان با تاکید بر این که هیچ کشوری جرأت و توان جنگ با ما را ندارد، گفت: مقاومت دوران دفاع مقدس ملت ایران، برای حزب الله و جهاد گران عراقی و فلسطینی و سوریه الگو شده و توانسته‌اند جلو دشمن مقاومت کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از زاهدان، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی، ظهر امروز در مصلی قدس زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی نیز اظهار کرد: یکی‌ از راههای رسیدن به تقوای الهی شناخت پروردگار است که فرصتی که خداوند در این ماه در اختیار ما قرار داده باید نسبت به رسیدن تقوا تلاش کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: در این ماه درهای بهشت باز است و درهای جهنم بسته است شیطان رجیم در غل و زنجیر است و از وسوسه های شیطانی به دور هستیم باید تقوا را تمرین کنیم.

وی ادامه داد: نزدیک به دو دهه از این ماه پربرکت گذشت و خوشا به حال آن کسانی که توانسته اند از این ماه بهترین استفاده را ببرند، نکند که این ماه بگذرد و ما توشه و بهره ای از آن نبریم خدا نکند این ماه بگذرد و گناهان ما بخشیده نشود خدا نکند که این ماه بگذرد و فردی تقوا کسب نکرده باشد.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان افزود: ماه رمضان ماه نزول قرآن است ماهی که خدا ملائکه الهی خود را بر زمین میفرستد تا سرنوشت ما در شب قدر رقم بزند، رمضان ماه پیوند قرآن و ولایت است ماه رمضان و شب‌های قدر ماه بندگی و ولایت است پس سعی کنیم تر این گنج گرانبها که خداوند برسر راه ماه قرار داده بهترین استفاده را ببریم و قدر بدانیم.

حجت الاسلام والمسلمین محامی در ادامه افزود: مهم‌ترین واقعه ای که در این ماه و در شب قدر رخ داده و آن هم ضربت خوردن فرق امام علی (ع) در شبی که علی مهمان دخترش بود و با افطاری ساده نان و نمک به سمت مسجد رفت و علی (ع) به سمت اقامه نمازی رفت که از همیشه برای خواندن آن مشتاق تر بود شبی که علی محشور با فاطمه زهرا (س) می‌شود.

وی گفت: ملائکه می‌گویند ما قرآن را در شب قدر نازل کردیم که تا همه نیازهای بشریت برای رسیدن به کمال و سعادت و رشد از آن استفاده کند.

امام جمعه زاهدان در ادامه خطبه های نماز جمعه افزود: سالروز آزاد سازی خرمشهر سوم خرداد به روز مقاومت نامگذاری شده جایی که تمام دنیا دست به دست هم دادند تا این مردم را از پای در بیاورند اما این مردم با ایمان به خدا و مقاومت پیروزمندانه و اراده ای که داشتند بر تمام این فتنه ها پیروز شدند و این رزمندگان دفاع مقدس بودند که هشت سال برای ناموس و خاک خودشان جهاد کردند و از انقلاب مهدی دفاع کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محامی بیان کرد: دشمنی که از سلاح شیمیایی هم نسبت به مردم مظلوم ما دریغ نکرد و با هرسلاحی که در دست داشت به جنگ با ما پرداخت و اما نتوانست از اراده جوانان ما کم‌ کند تا توانستیم خرمشهر و آبادان را آزاد کنیم.

وی گفت: امروز مقاومت آن روزهای ملت ایران الگو شده برای حزب الله و جهاد گران عراقی و فلسطینی و سوریه که توانسته اند جلو دشمن مقاومت کنند.

خطیب نمازجمعه زاهدان افزود: این مسیر که ما پیش گرفتیم سختی ها دارد، اما قدرتی که ما از مقاومت به دست آوردیم قدرت جهانی است که هیچ کشوری جرأت و توان جنگ با ما را ندارد، مقاومتی که لرزه به تن تمام دشمنان اسلام و انقلاب انداخته است.

وی گفت: اما ما مسئولان وظیفه داریم تا تلاش و همت کنیم با وحدت و انسجام خدمتگزار این مردم و نظام باشیم و مشکلات این مردم را حل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محامی همچنین با اشاره به سالروز تأسیس مجلس شورای اسلامی نیز افزود:  امیدواریم نمایندگان و قانون گذاران ما بتوانند با تعامل با قوای دیگر و قانونی را تصویب کنند که به صلاح این مردم باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =