دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ |١٦ محرم ١٤٤١ | Sep 16, 2019
ایرانیان دهلی نو

حوزه/ بیست‌وششمین نشست دینی با موضوع «زندگی حضرت علی بن ابیطالب(ع)» ویژه ایرانیان مقیم در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه بیست‌وششمین نشست دینی با موضوع «زندگی حضرت علی بن ابیطالب(ع)» ویژه ایرانیان مقیم هند، در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو برگزار شد. حجت‌الاسلام زینتی، سخنران این نشست در خصوص زندگی معیشتی و اقتصادی حضرت علی (ع) به عنوان یک الگوی نقش آفرین در زندگی مسلمانان، مطالبی بیان کرد.   

وی افزود: اولین موضوع بحث سیره اقتصادی و معیشتی حضرت علی(ع) است که از تاریخ زندگی حضرت و فرمایشات حضرت در نهج البلاغه استفاده می‌کنیم.

زینتی درباره سیره اقتصادی امام علی(ع) در دو مرحله (سیره امام در اداره امور اقتصادی جامعه و سیره اقتصادی حضرت در رفتارهای اقتصادی شخصی) سخنانی را ارائه داد.

وی افزود: در موضوع اقتصادی، زندگی حضرت به چندین مقطع تقسیم می‌شود: اول از زمان طفولیت حضرت علی(ع) تا زمان هجرت به مدینه. خاندان و جد حضرت علی(ع) در عرب از جایگاه معنوی و اجتماعی بالایی قرار دارند و این طایفه در طوایف عرب، زبانزد خاص و عام بوده است، ولی از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی به سر نمی‌بردند.

حجت الاسلام زینتی در ادامه تصریح کرد: رسول خدا(ص)، حضرت علی (ع) را به فرزندخواندگی خود قبول کرد و از این رو حضرت علی(ع) نمونه و الگوی تربیتی است که رسول خدا(ص) او را تربیت کرده است و همین الگوی تربیتی را برای کلیه یتیمان شهر مدینه انجام می داد. حضرت علی(ع) از دوران طفولیت تا هجرت به مدینه تحت کفالت و تربیت رسول خدا(ص) قرار داشت.

لازم به ذکر است که برنامه‌های ماه مبارک در این نمایندگی از شب 15 رمضان مصادف با ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) شروع گردید که در این شب مراسمی جشنی برای ولادت این امام همام همراه با پذیرایی افطار برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =