سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 18, 2020
شیخ عیسی قاسم

حوزه/ شیخ عیسی قاسم گفت: معامله قرن دستاوردی جز شکست مفتضحانه نداشته و حاصلی جز عار و شرم برای هرکس که به دنبال آن له له می‌زند نخواهد داشت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنفرانس حمایت از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در کشور بحرین و تصمیم برخی کشورهای عربی برای مشارکت و حضور در این نشست ضد فلسطینی، آیت الله شیخ عیسی قاسم از علمای بحرین با صدور بیانیه ای این اقدام ننگین کشورهای عربی به ویژه بحرین را محکوم کرد. متن بیانیه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

والصلاة والسلام على سيدنا محمد وآله الطيبين الطاهرين.

"نه" به معامله ترامپ و اسرائیل؛

معامله قرن: معامله چه کسی با چه کسی؟

می دانیم که این معامله معامله ای ست که در یک طرف آن آمریکا و اسرائیلند چه اینکه برنامه ریزی کرده و آن را ترویج می‌کنند و برای اجرای سریع آن جدیت دارند؛ لکن طرف دیگر این معامله کیست؟ جایگاه فلسطینی ها که اولین صاحبان قضیه و سرزمینی هستند که این معامله در خصوص آن صورت میگیرد کجا ست؟

و (با وجود) جنگی که جانهای فلسطینی ها را بلعیده و زندگی آنها را به سخت ترین زندگی ممکن تبدیل کرده، آیا فسطینی ها سرنوشت خود را مرتبط به این معامله می دانند؟ فلسطینی ها مخالف این معامله اند و از هر کس که به آن اقدام نماید، راه آن را هموار سازد و از عزم و اراده و موضعِ مخالفِ آنها تخطی کند برائت می جویند.

نظر امت عربی و اسلامی نیز مبنی بر رد، نفی و مقابله با هرکسی است که با این معامله همنوایی کند. حکم این معامله در نظر هر دو امت عربی و اسلامی ریشه کنی ظالمانه قضیه فلسطین و توطئه ای خطیر علیه سرزمین، افراد، مقدسات و حال و آینده (آن) است.

این معامله‌معامله‌ی ذلت، خواری و عار است، لُب آن معامله‌ی مردم امت، سرزمین ها، مقدسات، دین و وحدت آن بلکه موجودیت آن با لقمه‌ای برای شکم، لباسی برای جسم و مالی انگشت‌شمار است؛ درحالیکه آنچه برسرش معامله می شود معادلی ندارد و هیچ چیز به آن نمی ارزد و هم ارزش آن نیست، که اگر همه اموال و همه دنیا و زندگی در راه آن داده شود باز هم ارزانند.

(اکنون) پس از مخالفت فلسطینی و دو امت عربی و اسلامی با این معامله، طرف دوم و اصلی و یا وکیل و قائم مقام فلسطینی ها در معامله قرن کیست؟

در جوامع عربی قضیه ای که فلسطینی ها در آن نباشند رسمیت ندارد، هیچ دولت عربی در حد و حدود جغرافیایی تعریف شده حق آن را که در شؤون فلسطینی تصمیمی اتخاذ کند ندارد و هیچ یک از کشورهایی که در این قضیه از زبان فلسطینی ها سخن می گویند هیچ ولایت شرعی و قانونی ندارند.

و از این بالاتر آنکه این قضیه قضیه‌ی کل امت است، هیچ کسی در آن حق اظهار سخنی ندارد مگر آنکه نماینده کل امت باشد، چه در جنگ آن چه در صلح آن و چه در شئونات عمومی آن، همانطور که این موضوع یقینا در خصوص رسول اکرم ص و اینکه چه کسی خلیفه بعد از او باشد نیز بوده است.

معامله قرن تنها یک طرف دارد: ترامپ و اسرائیل و همکاران و مجریانی از کشورهای عربی؛ که این همکاری کشورهای عربی به صراحت بر خلاف اراده امتی است که دین و کرامت و غیرت آن این خواری را نمی پذیرد، نمی‌پذیرد که به خاطر دشمنان خودش را از بین ببرد، نمی‌پذیرد که برای مصالح اسرائیل زبان و شمشیری علیه برادران دینی، خونی، تاریخی و هم خاک خود آزادگان فلسطین و مجاهدان و مقاومان غیرتمند آن باشند.

معامله قرن جنایتی ست که برای هرکس که با آن همکاری کرده و از آن حمایت کند مایه عار خواهد بود و هرکس به اندازه ای که در این معامله و هموارکردن راه آن سهیم باشد در عار و خفت و خواری آن نیز سهیم خواهد بود.

معامله قرن چیزی نیست جز یکی از جنایت ها و توطئه هایی که علیه قضیه فلسطین رخ داده و اراده ایمانی امت و هوشیاری فرزندان آن و ایستادگی آنها و شدت مقاومتشان آن را به شکست کشانده است، این معامله دستاوردی جز شکستی مفتضحانه نداشته و حاصلی جز عار و شرم برای هرکس که به دنبال آن له له می‌زند نخواهد داشت.

ای امت اسلامی همانطور که از اسلام می‌سزد باشید؛ امتی هوشیار که دچار غفلت نمی گردد ، استوار و شکوهمند که ذلت نمی پذیرد، ارزشمند که با اموال قابل خریداری نیست و شجاع که هیچ قدرتی او را نمی هراساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =