پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ |١٩ محرم ١٤٤١ | Sep 19, 2019
حجت الاسلام وحید طالبی

حوزه/ حجت الاسلام طالبی گفت: طراحی هوشمندانه روز جهانی قدس و فرصت سازی برای نشان دادن وحدت و اراده امت اسلامی در قبال حل مسأله فلسطین و دفع غدّه سرطانی اسرائیل به عنوان اولویت اول جهان اسلام توسط حضرت امام خمینی (ره) یک تصمیم راهبردی بود.

حجت الاسلام وحید طالبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»  در آذربایجان غربی ضمن دعوت از مردم استان برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، اظهار داشت: روز قدس، یادآور تکلیفی برای ملل مسلمان نسبت به فلسطین است طبق آیه قرآن که می‌فرماید خدا به کفار اجازه نداده است بر مسلمین تسلط داشته باشند باید از دستومر خدا اطاعت کرده و در مقابل تجاوز به خاک مسلمین ایستاد.

وی ادامه داد: طراحی هوشمندانه روز جهانی قدس و فرصت سازی برای نشان دادن وحدت و اراده امت اسلامی در قبال حل مسأله فلسطین و دفع غدّه سرطانی اسرائیل به عنوان اولویت اول جهان اسلام توسط حضرت امام خمینی (ره) یک تصمیم راهبردی بود.

امام جمعه پلدشت بیان داشت: حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس طی سالیان اخیر سبب شد در میدان رقابت سنگین و تنازع بین قدرت‌های جهانی، آرمان آزادی قدس شریف به مثابه یک ضرورت حتمی و تاریخی پلی به گذشته، حال و آینده آحاد مسلمانان عالم ایجاد کند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری ضمن تاکید برای مقابله با تلاش‌ها برای به فراموشی کشاندن موضوع فلسطین بیان مید‌دارن  که، سال‌های متمادی است که سعی می‌شود مسئله قدس فراموش شود.

حجت الاسلام طالبی افزود: روز قدس، تیری است به قلب توطئه‌های دشمنان و حرکتی است برای خنثی کردن توطئه‌های خباثت‌آمیزی که استکبار و صهیونیسم و طرفداران و همکارانشان دست به یکی کرده‌اند تا به کلّی مسأله فلسطین را به دست فراموشی بسپارند.

وی تاکید کرد: امسال در وضعیت خاصی که حاکمان بی‌خرد ایالات متحده آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و برخی از حاکمان فاسد و وابسته منطقه برای فشار بر ملت غیور ایران ایجاد کرده‌اند و تصور می‌کنند می‌توانند بر اراده آهنین ملت ایران خللی وارد سازند، مردم همیشه در صحنه ایران در روز قدس امسال نیز در راستای پیروی از سیره امام راحل و منویات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب مانند گذشته با حضور حماسی خود بر آرمان‌های بلند امام و رهبری، مهر تایید خواهند زد.

امام جمعه پلدشت بیان داشت:همه مردم با درک عمیق از شرایط کشور و منطقه با حضور گسترده‌تر از گذشته در راهپیمایی روز قدس بر پیمان مستحکم خود با آرمان‌های حق‌طلبانه مردم مظلوم فلسطین تاکید کرده و فریاد‌های بلند خود را از ظلم و جنایت این رژیم غاصب صهیونیستی به گوش جهانیان برسانند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =