چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ |١٨ محرم ١٤٤١ | Sep 18, 2019
حجت الاسلام جباری

حوزه/ حجت الاسلام جباری گفت: توهین به مقدسات دینی دیگران منجر به پدید آمدن گروهک‌های تروریستی در منطقه شده و دامن اسلام و مسلمین را می‌گیرد و در این میان مسلمانان هستند که متضرر می‌شوند نه دشمنان دین.

حجت الاسلام علی جباری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در ارومیه اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب هم بیان کرده‌اند، هرگونه گفتار، کردار و رفتاری از جمله لعن، توهین و ناسزا که در زمان حاضر، سوژه و بهانه به دست دشمن دهد و یا موجب اختلاف و تفرقه بین مسلمین شود، شرعاً حرام است و باید با هوشیاری با این مسائل برخورد شود.

وی ادامه داد: متأسفانه از جمله آفت‌های موجود در جامعه امروز ما که دستاویزی برای دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه شده، توهین به مقدسات و ارزش‌های والای دینی و مذهبی است که ضربات سنگینی بر پیکر امنیت، آسایش و آرامش اجتماعی فرود آورده و ثبات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را تهدید می‌کند.

استاد مدرسه علیمه رسول اکرم(ص) تکاب بیان داشت: توهین به مقدسات، چه با الفاظ و عبارات باشد و چه با رفتار، نشانه فاصله گرفتن افراد از ارزش‌های دینی و حرکت به سوی بی‌اخلاقی می‌باشد و احترام به انسانیت یکی از اصول مسلم تربیت و نشانۀ رشد و شکوفایی فرهنگی و تحکیم مبانی اخلاق و قوام پایه‌های صلح و دوستی است.

وی اضافه کرد: توهین به مقدسات دینی دیگران منجر به پدید آمدن گروهک‌های تروریستی در منطقه شده و دامن اسلام و مسلمین را می‌گیرد و در این میان مسلمانان هستند که متضرر می‌شوند نه دشمنان دین.

حجت الاسلام جباری تصریح کرد: بعضی از خدا بی خبران و چه بسا عمداً در محیطی که باید محیط تعلیم و تربیت انسان‌هایی باشد که بتوانند فردای جامعه را به سوی مدینه فاضله سوق دهند، پیدا شده و در این محیط و مکان مقدس و مدارس دست به کارهای سخیفی می‌زنند که از هر نظری محکوم هست.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =