یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه

حوزه/ رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، گفت: دشمنان با طرح خاورمیانه بزرگ به دنبال این بودند که از رژیم صهیونیستی یک امپراتوری بسازند، ولی امروز را ببینید که رژیم منحوس صهیونیستی در چهاردیواری خود محبوس و دور خود دیوار کشیده است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» در ایلام، حجت‌الاسلام علی سعیدی، رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلا امام خمینی(ره) ایلام، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در تقابل با جبهه استکبار نقش بسیار به سزایی و جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی، گفت: در طول ۱۵۰ سال گذشته، نظام استکباری ازجمله انگلستان و آمریکا در راستای جلوگیری از گسترش اسلام ناب و تسلط بر منابع انرژی مسلمانان چند حلقه در دستور کار خود قرار داده بودند، اولین حرکتی که دنبال کردند، تجزیه جهان اسلام و جغرافیای جهان اسلام و امپراتوری عثمانی بود که به بیش از ۵۰ کشور کوچک تقسیم کردند و آخرین آن‌هم تجزیه سودان بود.

حجت‌الاسلام سعیدی، بابیان اینکه دشمنان برای عراق و سوریه برنامه داشتند که این دو کشور راهم تجزیه کنند، افزود: با تدبیر مقام معظم رهبری، جلوی بسیاری از این نقشه‌ها ازجمله تجزیه عراق و سوریه گرفته شد، دومین حرکتی که جبهه استکبار ظرف این‌یک قرن و نیم گذشته دنبال می‌کرد، بحث رهبر سازی برای تسلط بر سرمایه‌های کشورهای اسلامی بود از آتاتورک در ترکیه و تا رضاخان در ایران، همه مهرهایی بودند که اهداف آمریکا را دنبال می‌کردند.

وی، تصریح کرد: برای مقابله اسلام ناب و مکتب تشیع مکاتب، مسلک‌ها و مذهب‌های ساختگی را تولید کردند و مشکلاتی را برای جامعه اسلامی به وجود آوردند، بهائیت و وهابیت را ساختند، در مرحله بعدی اختلاف بین جوامع اسلامی را به وجود آوردند، تنها اختلاف بین شیعه و سنی نبود بلکه در تمام مراتب، اختلافات شدید ایجاد کردند تا بتوانند منابع را به غارت ببرند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، یادآور شد: کار بعدی نظام سلطه، ایجاد یک رژیم ضد دینی، نژادپرست در قلب منطقه غرب آسیا به نام اسرائیل بود که امروز بیش از ۷۱ سال از پیدایش این رژیم غاصب و نژادپرست می‌گذرد، این پنج حلقه نقشه آمریکا و انگلستان بود برای اینکه بتواند برجهان اسلام مسلط شود و بتواند ذخایر مهم را به غارت ببرند.

وی، ابراز کرد: آمریکا به دنبال تشکیل یک امپراتوری در منطقه خاورمیانه با تشکیل رژیم غاصب اسرائیل بود اما اگر امروز در چهاردیواری سرزمین‌های اشغالی گرفتار هستند به حماسه ملت ایران و رهبری ایران، اعم از امام راحل و رهبری معظم انقلاب برمی‌گردد.

حجت‌الاسلام سعیدی، گفت: اولین هدف امپراتوری مقابله با اسلام ناب، دوم مقابله با خیزش‌های اسلامی بود که نگذارند جهان اسلام به حرکت دربیاید و سوم تسلط بر منابع عظیم فسیلی حدود ۵۴۰ میلیارد بشکه ذخایر نفتی در منطقه بود، آن‌ها در منطقه غرب آسیا را در یک خواب راحت بودند که انقلاب اسلامی این خواب راحت را بر آنان آشفته کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، بیان کرد: این انقلاب شعارهای داشت، شعار نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی، استکبارستیزی و مقابله با ظلم ظالمان و دفاع از مظلومین و مستضعفین و دفاع از آرمان فلسطین که این شعارها، نوامیس این انقلاب بود، اگر بعضی‌ها در روزنامه هاشان، طوری دیگری می‌نویسند و می‌گویند استقلال مربوط به عصر آپارتاید و منسوخ‌شده است، بدانند که دارند تفکرات غرب گرایانه را دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام سعیدی، گفت: استقلال یکی از شعارهای اساسی و کلیدی نظام و انقلاب بوده است، مقاومت با اعتقاد به نصرت الهی یکی دیگر از شعارهای انقلاب اسلامی ایران بوده است، دشمن در مقابل این شعارهای انقلاب اسلامی که منافعش را به خطر انداخت، بیکار ننشست، دست‌به‌کار شد، اقدامات زیادی را انجام داد.

وی، ابراز کرد: به راه انداختن چند جنگ که تئوری آقای بوش این بود که ما خودمان باید بیایم در منطقه غرب آسیا با تکیه‌بر قدرت نظامی اهدافم را پیاده کنیم، آمدند افغانستان را اشغال کردند، عراق را اشغال کردند، یعنی ما را در محاصره قرار دادن، شرق و غرب ایران رو اشغال کردند تا بتوانند آن اهداف را پیاده سازی کنند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، گفت: اما نتیجه چه شد، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید، امروز ما در عراق تریلیون ها دلار هزینه کردیم ۴ هزار نفر کشته دادیم، جمهوری اسلامی دیگری در عراق درست کردیم و ازآنجا خارج شدیم، در افغانستان ۵۰ میلیارد دلار هزینه کردیم اما با دست‌خالی ازاینجا می‌رویم.

حجت‌الاسلام سعیدی، بیان کرد: دشمنان، به دنبال ایجاد خاورمیانه بزرگ بودند، فکر کردند اگر بتوانند خاورمیانه بزرگ را ایجاد کنند، مشکل حل خواهد شد، تصورشان این بود که مهم‌ترین مشکلشان حزب‌الله است، کلید ورود خاورمیانه بزرگ، حزب‌الله بود، پس به حزب‌الله حمله کردند و خواستند حزب‌الله از بین ببرند، بعد عراق و ایران را هدف قرار دهند، ولی حزب‌الله قهرمان ایستاد و نقشه آمریکایی خاورمیانه بزرگ را در نطفه خفه کرد.

 وی، بیان کرد: این‌ها معجزاتی است که در سایه حاکمیت دینی در ایران، حاکمیت ولایت‌فقیه انجام‌شده است، همین آخرین حرکت ۶۰۰ تا ۷۰۰ موشک حماس در غزه به سمت سرزمین اشغالی شلیک شد، گنبد آهنین رژیم صهیونیستی توانست تنها ۳۰ درصد موشک‌ها را هدف قرار دهد و بقیه با اهداف اصابت کرده‌اند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، گفت: یکی دیگر از نقشه‌های آمریکا پدیده افراط‌گرایی بود، نظام استکبار بن‌لادن و القاعده را تولید کرد، طالبان را تولید کرد، بعد داعش را تولید کرد و به جان مردم عراق و سوریه انداخت، اگر داعش شرورترین اشرار تاریخ، بر دمشق و بغداد مسلط می‌شدند، ما سالیان سال در نا امنی به سر می‌بریم اما به همت جوانان انقلابی، ریشه این شرورترین اشرار تاریخ از سر مردم عراق و سوریه برطرف شد.

وی، تصریح کرد: با جریان افراط‌گرایی، بحران سوریه و عراق به وجود آوردند، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند باید در قضیه سوریه و عراق وارد بشویم، خیلی آن روز نمی‌فهمیدند که مشکل چیست و چرا ما باید در سوریه و عراق حضور پیدا کنیم، ما باید می‌رفتیم از امنیت کشورمان دفاع می‌کردیم.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، گفت: یک از اهداف ما جلوگیری از تجزیه سوریه بود، اگر سوریه از مقاومت فاصله می‌گرفت، به هم می‌ریخت، سوریه حلقه اتصال عراق و ایران به حزب‌الله و فلسطین است، آمدند جنگ نیابتی و جنگ تمدنی را به وجود آوردند، کشورها را به جان هم انداختند، باکمال تأسف عربستان و امارات و بعضی دیگر از کشورهای دیگر با عنوان عوامل آمریکا وارد عرصه شدند و جنگ نیابتی شکل گرفت و پول و نیروی انسانی مردم مسلمان رو هدر دادند و خسارت‌های سنگینی برجهان اسلام وارد شد.

وی، اظهار کرد: خدا می‌داند قدم‌به‌قدم شما، گام‌به‌گام شما، شعار شما در این پیروزی‌های بزرگ در منطقه غرب آسیا و در جهان مؤثر بوده است به‌خصوص شما مرزداران ایلامی که در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشتید، در حماسه اربعین حسینی، یک عملیات سنگین را عهده‌دار هستید.

حجت‌الاسلام سعیدی، گفت: دشمنان با طرح خاورمیانه بزرگ به دنبال این بودند که از رژیم صهیونیستی یک امپراتوری بسازند، ولی امروز را ببینید که رژیم منحوس صهیونیستی در چهاردیواری خودش محبوس شده، دور خودش دیوار کشیده و قدرت نظامی اول منطقه غرب آسیا تنها دو روز در برابر موشک‌های غزه که در حصر و فشار و تحریم قرار دارند، مقاومت کرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا، تصریح کرد: این از آثار و برکت حضور ملت ایران اسلامی درصحنه‌هاست، آمریکایی‌ها و دنبال این بودند که مقاومت را بشکنند، مقاومت و از بین ببرند، ملت مسلمان را وادار به تسلیم بکنند، ولی چه اتفاقی افتاد و با شکست سنگین مجبور شدند از منطقه خارج شوند، امروز مقاومت حرف اول را در منطقه می‌زند.

حجت‌الاسلام سعیدی، در پایان گفت: رهبر معظم انقلاب و مردم از عوامل موفقیت نظام اسلامی است، هرکجا مردم درست حرکت کردند درست انتخاب کردند، ما پیروزی داشتیم، رهبری را روشن کرده، مسیر رو مشخص کردند و در همین دیدارشان با دانشجویان بر این امر تأکید داشتند، ما باید ببینیم برای آینده چگونه باید حرکت کنیم که مشکلاتمان برطرف شود، راه روشن است، راه باز است و انقلاب مسیر خود را ادامه می‌دهد، مشکلاتی که امروز داریم ان‌شاءالله با کمک دولت و مجلس و قوه قضاییه حل می‌شود و افق آینده به نظر من بسیار روشن است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =