سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 18, 2020
مهدی چمران

حوزه/ رئیس سابق شورای عالی استان‌ها گفت: علت اصلی پیروزی‌های ملت مسلمان دنباله‌روی از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، مهدی چمران، ظهر امروز در جمع راهپیمایان روز قدس در سمنان، با اشاره به الگو گیری ملت‌های مسلمان از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار داشت: فلسطینیان از انقلاب مردم ایران در سال 57 درس مقاومت آموختند.

وی با بیان اینکه حرکت حزب‌الله لبنان بر مبنای اعتقادات آغاز و همچنان ادامه دارد، گفت: فلسطینی‌ها نیز این مبنا را سرلوحه خود قرار داده‌اند و فهمیده‌اند که تنها با مقاومت می‌توانند بر رژیم صهیونیستی علیه کنند.

این کارشناس سیاسی گفت: صهیونیست‌ها تاکنون شکست‌های متعددی را در جنگ‌های مختلفی که علیه فلسطینی‌ها به راه انداخته‌اند؛ متحمل شده‌اند.

چمران با اشاره به مشکلات فراوانی که امروز صهیونیست‌ها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند ازجمله ناتوانی نتانیاهو در تشکیل کابینه خود و نداشتن وزیر دفاع تصریح کرد: این‌ها چالش‌ها و بحران‌های بزرگی است که این رژیم غاصب با آن مواجه است.

وی علت اصلی موفقیت‌ها و پیروزی‌های ملت مسلمان فلسطین برابر رژیم صهیونیستی را پیروی و دنباله‌روی آرمان‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد.

رئیس سابق شورای عالی استان‌ها با اشاره اینکه به معامله ننگین قرن که از جانب آمریکا با موضوع واگذاری فلسطین به رژیم صهیونیستی مطرح‌شده است، اظهار داشت: آنها می‌خواهند فلسطین را محو کنند؛ اما زهی خیال باطل که با همدلی و وحدت مسلمانان این نقشه شومشان نیز به‌جایی نخواهد رسید.

چمران با بیان اینکه روز قدس به حقیقت روزی جهانی است، گفت: توطئه‌های دشمنان هرگز عملی نخواهد شد و این فتنه‌ها از برجام تا طرح معامله بزرگ قرن همگی برابر امت اسلام با شکست مواجه خواهد شد.

وی به صف‌آرایی ناوها و جنگنده‌های دشمن در تیررس کشور ایران اشاره کرد و تصریح کرد: ملت ایران، ارتش، سپاه، نیروهای مسلح و بسیج همچون همیشه مقابل دشمنان ایستاده‌اند و از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نظام دفاع می‌کنند و پشتیبان ولایت و مکتب اسلام بوده و هستند.

این کارشناس سیاسی با تأکید بر بصیرت افزایی و هوشیاری مقابل فتنه‌انگیزی برخی بدخواهان و کینه‌توزان انقلاب و نظام گفت: امروز تبلیغات مسمومی از طرق مختلف علیه کشور به راه افتاده که نیاز است با بصیرت و هوشیاری دشمنان را از دستیابی به اهداف شومشان بازداشت.

چمران گفت: پیروزی نهایی با حق، تعقل و تفکری است تا مادامی‌که در مسیر انقلاب و ایدﺋولوژی اسلامی حرکت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =