شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ |٢٢ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 24, 2019
نخستین افطار میان ادیانی در مسجد کوپانگ تانکو در مالزی برگزار شد

حوزه/ مسجد کوپانگ تانکو در مالزی برای نخستین بار شاهد برگزاری افطاری میان ادانی با حضور نمایندگانی از مساجد و اجتماعات غیرمسلمانان از ادیان و مذاهب مختلف بود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از yahoo، نخستین افطار میان ادیانی در مسجد کوپانگ تانکو در شهر پتالینگ جایا در مالزی برگزار شد و شاهد حضور نمایندگانی از ادیان و مذاهب مختلف بود.

یکی از نمایندگان مالزی میزبان این سفره افطاری بوده و هدفشان را نزدیک تر سازی اجتماعات مذهبی- قومی به یکدیگر اعلام کردند.

لیم یی وی نماینده مجلس قانونگذاری از کوپانگ تانکو در این رابطه گفت: هدفم از دعوت مردم به بوکا پوآسا (افطاری) افزایش وحدت میان مردم بود. اینجا یک محله قدیمی است اما به دلیل اینکه مردم سرشان به کار خودشان مشغول است، جامعه دچار تزلزل شده است.

وی در گفتگو با خبرنگاران افزود: افطاری یکی از اهدافش نزدیک سازی مردم و تشویق ساکنین به داشتن حس افتخار به جامعه است.

گفته می شود 40 نماینده از اجتماعات مذهبی از جمله مساجد الامین، مسجد الاخلاص، مسجد الرضوان و غیره در این مراسم حضور داشتند.

حسینی حسین مدیر مسجد نیز در این جمع گفت: نخستین باری است که اجتماع میان ادیانی در مراسم افطاری حضور پیدا می کنند و امیدواریم که این آخرین بار نباشد و در سال های آینده نیز شاهد حضور شرکت کنندگان باشیم.

وی افزود: ما نباید از حضور غیرمسلمانان در مساجد بترسیم. غذا و فعالیت های ورزشی دو امر ایجاد کننده اتحاد هستند و همبستگی را میان ما تقویت می کنند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =