چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ |١٨ محرم ١٤٤١ | Sep 18, 2019
فرجی

مدیر حوزه علمیه کاشان گفت: ۸۰ درصد زیرساخت های استان شدن کاشان آماده است که شامل؛ داشتن نماینده ولی فقیه، انتخاب رئیس دانشگاه های کاشان توسط وزیر، فرمانداری ویژه، استقلال حوزه های علمیه در این شهرستان، تعداد زیاد کارخانجات نمونه صنعتی و تولیدی و صادرات که نشانگر ظرفیت این منطقه برای استان شدن است.

حجت الاسلام  والمسلمین منصور فرجی مدیر حوزه علمیه کاشان در گفتگو با خبرنگار  خبرگزاری حوزه در کاشان ، اظهار داشت: مسئله استان شدن کاشان در سال 1361 در سفر مقام معظم رهبری به عنوان رئیس جمهور وقت و عضو شورای جنگ کشور توسط یک روحانی مطرح شد و این موضوع مطالبه برای مردم شهرستان و نمایندگان کاشان در مجلس شد.

مدیر حوزه علمیه کاشان ادامه داد: ۸۰ درصد زیرساخت های استان شدن کاشان آماده است که شامل؛ داشتن نماینده ولی فقیه، انتخاب رئیس دانشگاه های کاشان توسط وزیر، فرمانداری ویژه، استقلال حوزه های علمیه در این شهرستان، تعداد زیاد کارخانجات  نمونه صنعتی و تولیدی و صادرات که نشانگر ظرفیت این منطقه برای استان شدن است.

وی، با اشاره به خواسته مردم کاشان برای استان شدن، تاکید کرد: مطالبه همه مردمان شمالی استان اصفهان برای استقلال ادارات و تفویض اختیار بیانگر بروکراسی سخت این استان است و زمان هدر رفت و انرژی زیادی را از سرمایه گذار می گیرد، لذا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید به رونق تولید کمک کرد و استان شدن کاشان این هدر رفت سرمایه و وقت را برای تولید کننده می کاهد.

 فرجی تصریح کرد: از طرفی وجود ظرفیت های مدیریتی در منطقه و وجود 600 مدیر کل کاشانی در سراسر کشور، آمار قابل توجه طلاب منطقه، اساتید علمی دانشگاه و جذب توریست عامل مهمی در پذیرش دولت برای استان شدن کاشان خواهد بود، زیرا این پتانسیل فراوان از بار مالی دولت خواهد کاست.

مدیر حوزه علمیه کاشان، فاصله کم بین ییلاق و قشلاق در کاشان را عامل مهم جذب توریست منطقه دانست و افزود: این ویژگی منحصر به شهرستان و این منطقه است که با فرهنگ سازی درست و فراهم کردن زیر ساختهای گردشگری جذب گردشگر را به طور ویژه در کل کشور افزایش خواهد داشت و می طلبد که به کاشان نگاه ویژه شود.

وی، کاشان را از نظر علمی و پژوهشی در جایگاه برجسته کشوری معرفی کرد و گفت: از جهت علم و اساتید و ارتقای دانش حوزوی کاشان از 15  استان کشور بالاتر است و وجود 4 حوزه علمیه و 6000 طلبه دینی، این شهر را متمایز می کند و ظرفیت بزرگی را در داخل کشور به خود اختصاص می دهد.

فرجی خاطرنشان کرد: کاشان به فرموده مقام معظم رهبری به عنوان قم دوم شناخته شده که می تواند با استان شدن و برخورداری از نگاه ویژه و زیر ساخت های قوی تر، در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب گامی موثر برداشته و به تحقق آن کمک کند.

انتهای پیام

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
    0 0
    چه ربطی به شما دارد 80/. اماده است یا 1/. شما به حوزه و مسایل فرهنگی و اعتقادی مردم برسید دشمن در حال ترویج بی دینی و بی فرهنگی و بی عفتی است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =