یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
پرونده انضباطی علیه قاضی اسلام ستیز، بار دیگر به بهانه های مختلف متوقف شد

حوزه/ یک قاضی اسلام ستیز در کبک کانادا که چند سال پیش زن مسلمانی را به خاطر حجاب از دادگاه اخراج کرده بود، بار دیگر از پیگرد انضباطی گریخت و پرونده علیه وی متوقف شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از گلوبال نیوز، قاضی دادگاهی در کِبک کانادا که به یک زن مسلمان به خاطر حجاب اجازه حضور در دادگاه را نداده بود، بار دیگر مورد پیگرد قرار نگرفت.

چندی پیش یک پرونده انضباطی علیه الینا مارنگو، این قاضی دادگاه که نسبت به یک زن محجبه تبعیض قائل شده بود تشکیل گردید و کارشناسان بر این باور بودند که در صورت اجرای حکم علیه وی، ممکن است حتی او را از مسند قضاوت عزل کنند، با این حال مسیر این پرونده به دلیل اقدامات مخرب و سنگ اندازی های قاضی اسلام هراس و حامیانش از پیشرفت باز مانده است.

سیستم رسیدگی مدعی شده اند که وی پیش از آغاز رسیدگی به پرونده خواستار بازنگری یک دستگاه قضایی شده که همین مسئله توقف رسیدگی به پرونده شکایت علیه او را موجب شده است. این قاضی پیش از این نیز تلاش کرده بود دیوان عالی کانادا را مجاب کند که این پرونده را مختومه اعلام کنند که ناموفق ماند.

رانیا العودی زن محجبه که در سال 2015 در جلسه دادگاهی شرکت کرد که مارنگو قاضی آن بود. این قاضی نژادپرست به رانیا گفت که اگر حجابش را درنیاورد به وی اجازه حضور در دادگاه را نمی دهد. رانیا با درخواست وی موافقت نکرده و توسط قاضی از دادگاه اخراج شد.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =