یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |١٥ محرم ١٤٤١ | Sep 15, 2019
پیدا شدن شعارنویسی نفرت محور در پیاده روی مسجد لندن

حوزه/ نمازگزاران مسجدی لندن در پی یافتن شعارنویسی نفرت محور در پیاده روی خارج از این مسجد، به سرعت پلیس را در جریان قرار دادند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از cbc، در پی پیدا شدن یک نوشته اسلام هراسی بر روی پیاده روی خارج از مسجد مسلمانان در لندن، جماعت مسجد با پلیس تماس گرفتند.

تصاویر از این این شعارنویسی نفرت محور گرفته شده و پلیس به سرعت در جریان قرار گرفت.

علی جمعه مدیر هیات مسجد در این رابطه گفت: با توجه به اینکه می دانیم چه اتفاقی در نیوزیلند رخ داد می خواستیم تمامی اقدامات احتیاطی را انجام دهیم و هوشیار باشیم.

جمعه افزود: می خواستیم مطمئن شویم که در رابطه با هر گونه نفرت، محتاطانه برخورد کنیم.

به گفته جمعه مسجد همچنین از آخرین فناوری ها برای محافظت از نمازگزاران استفاده می کند. وی گفت: ما با مشاوران امنیتی و پلیس محلی گفتگویی داشته ایم. سیستم امنیتی ما احتمالا یکی از پیشرفته ترین سیستم های امنیتی در شهر لندن می باشد. مسجد همچنین رابطه کاری خوبی با پلیس لندن دارد که در رابطه با حوادث به سرعت پاسخگو است و این حادثه نیز استثنا نبود.

این مسجد در بیانیه ای که منتشر کرده اعلام کرد: ما کارمان را به عنوان یک مسجد اسلامی ادامه می دهیم و مسلمانان به طور کلی مثبت، فعال و در تعامل با جامعه باقی مانده و همچنان به مردم شهر لندن، مسلمان و غیرمسلمانان خدمت رسانی خواهند کرد. اگرچه چنین رفتارهایی مایه نگرانی هستند ولی نباید اجازه دهیم روی ما تاثیر بگذارند. شاید کسانی که چنین اقدامی را مرتکب شدند وقتی بفهمند که بخشی ضروری و مهم برای لندن محسوب می شویم و دوست آن ها هستیم نه دشمن، دست از این کارها بردارند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =