پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ |١٩ محرم ١٤٤١ | Sep 19, 2019
سردار متظرالمهدی

حوزه/ معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که بانوان طلبه می توانند نقش مؤثری در توانمندسازی و بازگشت زنان معتاد به زندگی داشته باشند، گفت: آگاه سازی خانواده ها عامل مهمی در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، سردار سعید منتظر المهدی، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری ستاد مبازه با مواد مخدر و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران که پیش از ظهر امروز چهارشنبه 22 خردادماه 1398 در حوزه خواهران برگزار شد، بیان داشت: یکی از مهم ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب در بحث آسیب های اجتماعی مسأله اعتیاد است که نتیجه این موضوع حکایت از این دارد که خطر واقعا جدی است.

 

وی با بیان این که مبارزه با آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد باید جزو مهم ترین کارهای متولیان امور فرهنگی کشور باشد، افزود: باید در این حوزه، هر فرد به اندازه هر توانی که دارد کار و فعالیت کند.

 

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر حصول موفقیت در مسأله پیشگیری از مواد مخدر را زمانی دانست که همه دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی به صورت هماهنگ ورود داشته و کار عملیاتی انجام دهند.

 

وی تقویت فعالیت های آموزشی در زمینه مبارزه با اعتیاد را بسیار ضروری عنوان کرد و ادامه داد: آموزش لازم به افراد موجب کاهش اعتیاد در جامعه و ریشه کن شدن این کابوس وحشتناک می شود که در این زمینه بانوان طلبه می توانند تأثیرگذاری ویژه‌ای را داشته باشند، چون با خانواده ها و زنان جامعه سر و کار دارند و آگاهی خانواده خود عامل مهمی در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

 

منتظر المهدی با بیان این که بانوان طلبه همچنین می تواند نقش مؤثری در توانمندسازی و بازگشت زنان معتاد به زندگی داشته باشند، تصریح کرد: امروز خطر اعتیاد در کمین دختران جامعه است و در این راستا لازم است جهت آگاهی بخشی به دختران نسبت به خطرهای اعتیاد، فعالیت های آموزشی و تربیتی دقیقی انجام شود.

 

گفتنی است: تفاهم‌نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر و مدیریت حوزه های علمیه خواهران در راستای همکاری های آموزشی، فرهنگی و اجرایی و همچنین اتخاذ تصمیمات مناسب جهت بهره گیری از ظرفیت های موجود علمی، تحقیقاتی، تبلیغی و آموزشی در جهت اجرای برنامه های مصوب ستاد در عرصه های پیشگیری، اطلاع رسانی، آگاه سازی و توانمندسازی امضا شد.

313/58

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =