دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ |۲ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Jan 27, 2020
منتظری دادستان کل کشور

حوزه/ دادستان کل کشور با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف دستاویزی برای رسیدن به مطامع و خواسته‌های دشمن شده است، گفت: دستگاه قضایی در برخورد با بی بندوباری ها کوتاه نمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد منتظری، ظهر امروز در مراسم معارفه دادستان مرکز استان سمنان، به میزبانی دادگستری این استان، ضمن بیان اینکه احقاق حق مردم یکی از مهمترین رسالت‌های یک دادستان است، ابراز کرد: دفاع از حقوق عمومی دیگر وظیفه اصلی یک دادستان را می‌سازد که در جامعه بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: در برخی حوزه‌ها و در زمینه حقوق عمومی متاسفانه شاهد هستیم که برخی تجاوزها صورت گرفته است، برای مثال تعدی به حقوق عمومی چون زمین‌خواری، حریم رودخانه‌ها، تجاوز به بستر رودها  و دهها مورد دیگر که این امر شایسته نیست و باید با آن برخورد شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه مجلس وظیفه دارد تا قانون حقوق عمومی را به‌ سرعت تصویب و زمینه را برای برخورد با متجاوزان حقوق عمومی فراهم کند، تاکید داشت: اگر ما به وظایف خود عمل می‌کردیم، بی‌شک بسیاری از وقایع و حوادث پیش آمده در ماجرای سیل اخیر در برخی استان‌های کشور را شاهد نبودیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تاکید کرد: از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم در مسائلی که منافع آن به عامه مردم باز می‌گردد مساعدت و همکاری بیشتری را اعمال کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری و رفع مشکلات دولت و به ویژه حوزه‌های اقتصادی و صنعت پای کار است، ابراز داشت: اگر بعضاً کوتاهی شکل گرفته مسئولان اجرایی کشور آن را از ما بخواهند.‌

دادستان کل کشور افزود: از دو سال پیش از دادستان‌ها و رؤسای دادگستری‌ها خواستیم که برای رفع مشکلات تولید در کشور جلساتی را برگزار و مساعدت لازم را ارائه کرده و از سوی دیگر در مسائل و مشکلات حقوقی کارخانجات و صنایع، دستگاه قضائی ضمن رعایت حقوق بانک تسهیلات دهنده و پیگیری حقوق آن مجموعه، باید تلاش کند تا چرخ کارخانجات از حرکت نایستد.

وی افزود: در بحث عفاف و حجاب هم دشمن ورود کرده است و باید به این مسأله توجه شود؛ امروز حجاب و عفاف وسیله‌ای شده تا دشمن به اهداف خود برسد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: بحث عفاف در کشور ما خط قرمز است و دشمن هزینه و کارهایی کرده تا در جامعه ولنگاری و روابط نامشروع ترویج داده شود؛ چراکه خواهان پیاده‌سازی فرهنگ خود در کشور ما هستند و دستگاه قضائی در این زمینه کوتاه نمی‌آید.

وی بیان کرد: اگر دشمنان دنبال بی‌بندوباری در جامعه هستند، باید بدانند مردم و نظام ما کوتاه نمی‌آیند؛ اما در وهله اول نمی‌خواهیم برخورد قضایی داشته باشیم.

دادستان کل کشور بیان کرد: مستنداتی داریم که دشمن دنبال پیاده کردن اهداف خود در کشورمان است و تمایل دارد تا در بحث عفاف و حجاب ورود کرده و جامعه را منحرف کند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که بخواهند فرهنگ عفاف و حجاب را زیر سؤال ببرند، قوه قضائیه برابر آنان ایستاده و با آنها مقابله می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در دیگر بخش سخنان خود بیان داشت: امروز مسئله حجاب و عفاف دستاویزی برای رسیدن به مطامع و خواسته‌های دشمن شده و آنها با انواع اقدامات تلاش دارند تا با بهره مندی از این مسئله، فرهنگ غربی را در کشور رواج دهند که باید مراقب باشیم همچنین باید تاکید کرد که دستگاه قضائی و نیروی انتظامی در مقابله با بد حجابی کوتاه نیامده و تمام تلاش خود را در مبارزه با بی‌بند و باری در جامعه ارائه خواهد کرد.

وی گفت: دلایلی داریم که دشمن با تضعیف بحث حجاب و عفاف قصد گرفتار کردن جوانان و زنان ما را دارد که قطعاً نیروی انتظامی و مردم اجازه نخواهند داد که عده قلیلی فرهنگ حجاب و عفاف را زیر سئول برده و تضعیف کند.

دادستان کل کشور همچنین بابیان اینکه سپرده‌های مردمی ۹۷ درصد کل سرمایه یک بانک را در برمی‌گیرند حال‌آنکه سهم دولت نهایتاً سه تا چهار درصد است، ابراز کرد: وقتی بانکی به یک کارخانه تسهیلات میلیاردی می‌دهد باید در نظر داشت که بانک‌ها از سرمایه‌های مردم به این کارخانه وام داده‌اند درنتیجه اگر این کارخانه نتواند وام را پرداخت کند آن‌سوی سکه نیز باز مردم متضرر می‌شوند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: البته باید گفت حمایت از تولید یکی از محورهای مورد تأکید دستگاه قضائی است و لذا معتقدیم که چرخ کارخانه نباید بخوابد، هرچند باید به‌گونه‌ای عمل کرد که منافع بانک وام‌دهنده و واحدهای تولیدی وام‌گیرنده نیز رعایت شود و درنتیجه موضوع اقتصادی و رسالت دادستانی دراین‌بین موضوعی پیچیده و دشوار است.

وی افزود: امروز دشمنان ما با ابزار مختلفی چون رسانه‌ها، فضای مجازی و حتی برخی روزنامه‌ها دشمنی‌هایشان را درزمینهٔ اقتصادی و فرهنگی تشدید کرده‌اند و برای این حملات علیه کشورمان از هیچ کوششی نیز دریغ نمی‌ورزند لذا باید بیش از هر زمان هوشیار بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =