یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ |٢٣ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 25, 2019
حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه نمازجمعه قزوین

حوزه/ امام جمعه قزوین، تنها راه مقابله با آمریکا را ایستادگی و مقاومت دانست و گفت: ملت ایران به خوبی متوجه است که آمریکا به گدایی سیاسی مبتلا می شود و مجبور است از نخست وزیر ژاپن برای درمان استیصال خود در برابر قدرت جمهوری اسلامی استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اسلامی، گفت: برای ملت ما این سفر اهمیت چندانی ندارد، زیرا مسائل دیگر ارجحیت دارد؛ ژاپن کشوری است که چندین بار توسط امریکایی ها تحقیر شده و نتوانسته اقتدار و مقاومتی از خود در برابر استکبار و ظالمان نشان دهد و توسط سران آمریکایی مورد حمله بمب های شیمیایی و هسته ای قرار گرفته و بیش از 100هزار انسان نابود شده و نسل های آینده این کشور را تحت تاثیر بمب های هسته ای دچار بیماری های لاعلاج کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: آمریکا طی سالیان مختلف فلاکت و تحقیر و بدبختی را برای کشور ژاپن فراهم کرده است، اما مسئولان ژاپنی هیچ زمانی مقابل زورگویی و استبداد آمریکایی ها ایستادگی نکردند و در زمانی که ایران اسلامی درحال مقابله با کفر و الحاد جهانی است با نامه ای از سوی ترامپ قصد واسطه گری دارد درحالی که این نامه و پیغام ذره ای ارزش برای ما ندارد.

خطیب نمازجمعه قزوین اذعان کرد: ظاهر خبر سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اسلامی اهمیت چندانی ندارد، اما در کنار این سفر خبرهای مهمی وجود دارد که برای ما ارزشمند است. اولین نکته این است که اگر ما در برابر امریکا بایستیم سران این کشور عقب نشینی می کنند، هر زمانی که ما به آمریکا میدان دادیم و غرب زده های ما چراغ سبز به امریکا نشان دادند و مسئولان غرب زده ما نتوانستند هم پای رهبر و همراه ملت حرکت کنند در این فضاها امریکایی ها به ما زور گفتند و منافع ما را ضایع کردند و سران غرب برای تحریم های بیشتر تشویق شدند.

وی ادامه داد: هرکجا که ملت عزیز ایران ایستادگی خود را نشان داد و رهبر معظم انقلاب ما را برای این ایستادگی تشویق کرد، شاهد بودیم که امریکایی ها خوب بلدند عقب نشینی کرده و از صحبت های گذشته خود برگردند. راه نجات از تحریم هم عمل به همین نگاه است.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: ملت ایران به خوبی متوجه است که آمریکا به گدایی سیاسی مبتلا می شود و مجبور است از نخست وزیر ژاپن برای درمان استیصال خود در برابر قدرت جمهوری اسلامی استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: آنچه که وجود دارد چیست؟ یک شبح خیالی در ذهن غرب زدگان به نام قدرت آمریکایی است. عده ای فریب خورده، درمانده، دین ناشناس و ناآگاه از قدرت مردمی و نظامی نظام مقدس جمهوری اسلامی که قدرت خدا را در نیافته اند، از آمریکا شبحی از قدرت ساخته اند و این موضوع زبانشان را به لکنت واداشته است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: آنها هر کجا می خواهند سخن بگویند، آزاد نیستند و زبانشان دچار لکنت می شود چرا که خیالاتی در ذهن خود ایجاد کرده اند اما اگر در صفوف جبهه های مقاومت حضور پیدا می کردند و با مدافعان حرم همسفر می شدند، با پیاده روی اربعین همراه بودند و مقاومت اسلامی را می شناختند، شجاعتشان افزایش پیدا می کرد و خیالاتی که ذهنشان را آلوده کرده و عقلشان را به ذلت واداشته است، از ذهنشان پاک می شد.

وی با بیان اینکه این مسائل باعث شده تا آنها قلم و زبانشان در مقابله و مواجهه‌ی با استکبار کند شود، افزود: البته الان یادگرفته اند که گاهی ادای انقلابی ها را در می آورند و باید توجه داشته باشیم که این سخنان ریشه در اعتقاداتشان ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی اضافه کرد: مردم می دانند کسانی که تا دیروز به آمریکایی ها به عنوان کدخدا تعظیم می کردند، نمی توانند یک مرتبه انسان آزاده ای شوند که در مقابل کدخدای موهومی، شجاعت لازم را از خود بروز دهند.

خطیب جمعه قزوین با تأکید بر اینکه سفر نخست وزیر ژاپن هیچ اهمیتی برای ملت ما ندارد، عنوان کرد: خبر مهم این است که برخی از نشانه های قدرت استکباری را از این پس باید در موزه ها مطالعه کرد، همان کلامی که امام خمینی (ره) درباره شوروی سابق فرمودند امروز نیز زمان آن کلام برای آمریکاست.

وی با بیان اینکه نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نسبت به آمریکا همین است، اظهار کرد: پیش بینی امام خمینی (ره) فروپاشی قطب بزرگ قدرت شرق بود و این مهم محقق شد و امام خامنه ای (مدظله العالی) فروپاشی قطب دیگر استکباری را اعلام فرموده است و ما یقین داریم این حقیقت را نیز شاهد خواهیم بود و از این پس باید نشانه های آن قدرت پوشالی را که از آمریکا در ذهن برخی هاست، در موزه ها مشاهده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: آثار و نشانه ها نشان می دهد بزودی شاهد فروپاشی این غول قدرت نما، یعنی آمریکا باشیم و شکستن این غول قدرت نما را بزودی مشاهده خواهیم کرد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند اندیشه مقاومت، قدرتمندترین سلاح یک ملت است و با این مقاومتی که در مقابل بی رحمی های دشمنان داشته ایم، موفق شده ایم. قبلا تنها بودیم اما امروز فراتر از مرزها کشورهای دیگری در مقاومت با ما همراه و هم صدا شده اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: مردم عزیز ایران مثل غربزدگان داخلی عمل نمی کنند و با توجه به منویات رهبری به عنصر مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار جهانی پایبند هستند. رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن فرمودند؛" من شخص ترامپ را شایسته مبادله هیچ پیامی نمی دانم." باید خدا را شاکر باشیم که چنین رهبری شجاع و مقتدری داریم که عزت و اقتدار ملت ایران و کشور ما را در جهان افزایش داده است. اگر نعمت ولایت را شاکر باشیم خدای متعال ظهور حضرت صاحب (عج) را نزدیک خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام راحل افزود: این مناسبت گرانقدر را به عزیزان جهاد سازندگی و کشاورزی تبریک عرض می کنیم.

وی عنوان کرد: در بحث محیط زیست مسلمانی ما اقتضا می کند که اولین نگاهبانان و احیاکنندگان در بحث بیابان زدایی باشیم، ما جزو پیشکسوتان در طول تاریخ بودیم و امروز باید بیشتر از گذشته به فکر حفظ این زمین باشیم و محیط زیست را حفظ کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در ادامه افزود: وفات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) جزو مناسبت های دیگر هفته پیش روست که این بزرگمرد سفیر امام هادی (ع) بود. امام جوان ما در دورانی که گستره اسلام در ایران و عراق و عربستان و کشورهای بزرگ جهان بود با اینکه در زندان به سر می بردند برای انتقال مبانی دینی سفیر انتخاب کرده بودند.

خطیب جمعه قزوین ادامه داد: حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) جزو سفیران امام هادی(ع) بودند که در ایران ماموریت یافت و زمینه سفر و حضور شیخ کلینی را فراهم کرد و حوزه های علمیه قوی در تهران و شهر ری پاگرفت و همه این موارد زمینه ساز گسترش اسلام شد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی عنوان کرد: سالروز شهادت مجاهدان موتلفه اسلامی جزو دیگر مناسبت های این ایام است که این عزیزان عامل اعدام انقلابی حسنعلی منصور بودند و پایه های نهضت و قیام انقلابی را محکم کردند و زیربنا و زیرساخت قیام و انقلاب اسلامی از این فضا شکل گرفت. مردان بزرگی نیز پس از این شهدا در زندان ها شکنجه دیدند تا راه انقلاب ادامه پیدا کند.

امام جمعه قزوین در ادامه سخنان خود گفت: پنجمین کاروان کمک های مردمی با محوریت تامین جهیزیه و کالاهای زندگی مردم امروز به مناطق غرب کشور اعزام می شود، این کاروان با ارزش و از لحاظ اقتصادی مهم است که دعا می کنیم تا خداوند به همه کسانی که همت کردند و خیر شدند و به کمک هموطنان سیل زده خود شتافتند خیر دنیا و آخرت را نصیب کند. جایزه این خیرین این است که خداوند فرمود هر قدمی که برمی دارند چندین برابر آن را عنایت خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در پایان با اشاره به برگزاری باشکوه نماز عیدفطر در میدان سید حسن نصرالله قزوین، ابراز کرد: خدای متعال در پایان ماه مبارک رمضان دل های ما را بهم گره زد و حماسه معنوی نماز عید فطر باشکوه برای اولین بار طبق دستور دین برگزار شد. در تاکیدات دینی ما عنوان شده که این نماز را هرچقدر که مقدور است در بیرون شهر برگزار کنید.

امام جمعه قزوین افزود: الحمدالله به همت اقشار مختلف مردم و مسئولان و دست اندرکاران ستاد نمازجمعه و مساجد و ائمه جماعات نماز عید فطر امسال باشکوه برگزار شد و اتفاق بسیار خوبی رقم خورد. خدا را شاکریم به واسطه عطای توفیق برگزاری این نماز و از خدای متعال درخواست داریم برای سال های آینده نیز توفیق برگزاری نماز عیدفطر باشکوه تری را به ما عنایت کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =