چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ |١٦ صفر ١٤٤١ | Oct 16, 2019
حجت الاسلام عابدینی

حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: اگر بتوانیم کاری کنیم چند نفر از اساتید دغدغه‌مند دانشگاه با روحانی هر محله همراه شوند، طرح ها اثرگذاری بیشتری خواهد داشت و پربارتر می‌شود و اساتید نیز بیشتر می‌توانند در جریان مشکلات جامعه قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، ظهر امروز در دیدار با جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه های استان قزوین که در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: روحانیون در محله‌های قزوین با اقشار مختلف ارتباط صمیمانه برقرار می‌کنند و این طرح در شناخت فضا، آسیب‌ها و فرصت‌ها بسیار مؤثر است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با ارائه پیشنهادی، ادامه داد: اگر بتوانیم کاری کنیم چند نفر از اساتید دغدغه‌مند دانشگاه با روحانی هر محله همراه شوند، طرح ها اثرگذاری بیشتری خواهد داشت و پربارتر می‌شود و اساتید نیز بیشتر می‌توانند در جریان مشکلات جامعه قرار بگیرند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید سطح دانشگاه‌ها را در معیارهای فرهنگی، انقلابی و دینی ارزیابی کنیم و نمره بدهیم، بیان کرد: مهم نیست دانشگاه‌ها در ارزیابی‌ها چه نمره‌ای داشته باشند، مهم این است که بتوانیم پس از هر جلسه‌ای که برگزار می‌کنیم سطح دانشگاه خود را ارتقا ببخشیم.

وی اظهار کرد: اگرچه جلسه با اساتید بسیار مفید و اثرگذار است، اما اگر ارزیابی از نتایج حاصل از جلسات نداشته باشیم، ممکن است به نتیجه بخش نبودن جلسات متهم شویم و شوق شرکت کنندگان در جلسات نیز کاسته شود.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: توجه به قانون در دانشگاه‌ها ضروری است، چرا که یکی از چیزهایی که کاملاً ضرورت آن در دانشگاه‌ها احساس می‌شود، توجه به اجرای قانون است و اگر اساتید، مصداقی به این موضوع ورود کنند می‌توانند نقش مفیدی در اجرای قانون داشته باشند و کسی نمی‌تواند در مقابل مطالبه‌گری آنها ایستادگی کند. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: امام علی (ع) فرمودند اگر امر به معروف و نهی از منکر را کنار بگذارید، پست‌ترین‌ها بر شما مسلط می‌شوند و پس از آن وقتی فریاد می‌زنید، فریادتان به جایی نمی‌رسد و دعایتان نیز مستجاب نمی‌شود.

 وی، ارتباط عمیق و عملی با قرآن را راه حل مشکلات دانست و با بیان اینکه تمام گرفتاری‌هایمان بخاطر دوری از قرآن و عمل نکردن به آن است، اظهار کرد: اگر قرآنی عمل می‌کردیم، امروز مدام از پیروزی‌ها سخن می‌گفتیم و شاهد گزارش‌های منفی نبودیم.

انتهای پیام

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =