یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |١٥ محرم ١٤٤١ | Sep 15, 2019
کد خبر: 495240
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
مسجد کیپ تاون

حوزه/ مسجد زینت الاسلام در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی با انتشار بیانیه ای صدای اذان را بی ربط با «آلودگی صوتی» توصیف کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از  news24، مسجد زینت الاسلام در شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی از مقامات شهری خواست اذان گویی در مساجد و زنگ کلیساها از طرح «آلودگی صوتی» استثنا شده و به مسلمانان اجازه اذان گویی داده شود.

در بیانیه ای که روز گذشته توسط بانیان مسجد منتشر گردید تایید شده در پی شکایات انجام شده در راستای آلودگی صوتی ملاقاتی با کمیته شهرداری برای خدمات اجتماعی و بهداشت داشته اند. در ادامه یک تست علمی نشان داد که صدای اذان در محدوده پذیرفتنی در آیین نامه شهری قرار دارد.

در بیانیه مسجد آمده است: تا جایی که ما می دانیم تفاوت زیادی میان «آلودگی صوتی» و صدای «اذان» یا هر نوع مشابه ندا برای نماز و عبادت وجود دارد. ما از مقامات شهری کیپ تاون درخواست داریم که با توجه به حمایت عمومی قابل توجهی که وجود دارد این شکایات محدود را نادیده بگیرد.

گفته می شود در ماه می کمیته مسجد اعلام کرده بودکه صدای اذان در این مسجد از سال 1919 تاکنون توسط بهترین ابزارهای موجود ارائه ارائه می شود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =