یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ |١٩ ربيع الأول ١٤٤١ | Nov 17, 2019
آیت الله اعرافی

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت: مسأله حجاب و عفاف موضوع مهمی است که باید از سوی آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه های علمیه، اصناف و عموم مردم در جامعه نهادینه شود و ضرورت آن برای نسل جوان تببین گردد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیت الله علیرضا اعرافی شامگاه سه شنبه در دیدار فرمانده انتظامی استان قم اظهارکرد: نیروی انتظامی یک نیرو فعال در عرصه های مختلف به ویژه فرهنگی و اجتماعی با یک حجم عظیم و متنوع است که کمتر نظیر این حجم کار در جای دیگری دیده می شود.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه افزود: طرح حجاب و عفافی که در آن سالها توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و 25 دستگاه موظف به همکاری در این موضوع شدند، متاسفانه چندان مورد توجه قرار نگرفت و اگر همه دستگاهها پای کار بودند، قطعا امروز شاهد چنین وضع فرهنگی نبودیم.

آیت الله اعرافی بیان کرد:قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر قانون رسمی کشور است و دستگاه های مختلف باید نسبت به آن توجه داشتند و نسبت به رعایت و اجرای قوانین مربوط به خود اهتمام داشته باشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: نهادینه کردن موضوع مهمی همچون عفاف و حجاب باید توسط همگان به ویژه امامان جمعه و جماعت و متدینین در جامعه تببین گردد، اصناف بهترین نقش را می توانند برای تببین، تبلیغ و ترویج این مهم ایفا کنند.

امام جمعه قم تأکید کرد: حوزه علمیه نیز نسبت به این موضوع مسئولیت دارد و باید با همه ظرفیت خود نسبت به تببین و ترویج آن به میدان وارد شود، کما اینکه همیشه چنین بوده است و امیدواریم با تشکیل کارگروهی حجاب و عفاف با حضور کارشناسان حوزوی و نیروی انتظامی اقدامات ارزشمندی در این عرصه رقم بخورد.

انتهای پیام  313/17

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =