دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ |١٦ محرم ١٤٤١ | Sep 16, 2019
حجت الاسلام حسین دشتی

حوزه/ حجت الاسلام دشتی ضمن انتقاد از حواشی برگزاری سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر و هنجارشکنی ها، گفت: در روزهای اخیر مراسمی در راستای معرفی و تجلیل از اساتید برتر ادبیات استان برگزار شد که متاسفانه در این آیین از چهره های سلطنت طلب و معلوم الحال تجلیل به عمل آمد که جای سؤال دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از بوشهر، حجت الاسلام حسین دشتی صبح امروز در آیین تکریم و معارفه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی (ع) تنگستان گفت: وظیفه بسیج و سپاه جلوگیری از تهدیدات نیمه‌سخت است و اگر تهدیدهای فرهنگی و سیاسی کشور را تهدید کند باز هم آن چیزی که باید سینه جلو بیندازد و وارد صحنه شود سپاه و بسیج است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بوشهر تصریح کرد: بسیجی که نمی‌تواند مدافع نظام باشد، بسیجی نخواهد بود و پاسداری که نتواند محافظ دین، اخلاق و مسائل هویت نظام باشند، پاسدار نیست.

وی با بیان این‌که وظیفه حوزه نمایندگی ولی‌فقیه، پاسداری از پاسداران است افزود: مجموعه نمایندگی در سپاه یک کار سخت و سنگینی است و وظیفه‌داریم اصولی که مقام معظم رهبری به‌ عنوان خطوط قرمز نظام و اسلام مشخص می‌کند با این معیارها پاسداران را بسنجیم، تربیت کنیم و آموزش دهیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بوشهر ضمن تاکید بر افزایش سطح بصیرت و تحلیل بسیجیان به عنوان نیروهای انقلابی حاضر در میدان گفت: امروز بیش از هر چیز نیازمند بصیرت دهی به جامعه هستیم و این وظیفه و بار خطیر بر دوش تک تک بسیجیان است که بتوانند به عنوان نیروی مومن انقلابی پای کار باشند.

حجت الاسلام دشتی ضمن انتقاد از حواشی به وجود آمده در جریان برگزاری سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر و هنجارشکنی ها، گفت: در روزهای اخیر در شهر بوشهر مراسمی در راستای معرفی و تجلیل از اساتید برتر ادبیات استان برگزار شد که متاسفانه در این آیین از چهره های سلطنت طلب و معلوم الحال تجلیل به عمل آمد که جای سوال دارد.

وی افزود: نصب تصویر و معرفی سینه چاکان انگلیس و آمریکا به عنوان مفاخر ادبی استان بوشهر، در سرزمینی که به چند قرن مقاومت علیه استعمار انگلیس و جنگ‌ مستقیم با آمریکا شهرت جهانی دارد دهن کجی آشکار به هویت بومی و فرهنگی بوشهری‌هاست.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر بیان داشت: دست اندر کاران این مراسم چرایی تجلیل از این اشخاص را اینگونه مطرح می کنند که اینها از اساتید برتر ادبیات هستند  و اگر تجلیلی شده بابت این قسم از کارشان بوده است و این در حالی است که یزید بن معاویه هم فردی قوی در ادبیات و شعر سرایی بود و زمانی که سر بریده امام حسین(ع) را برای او آوردند اشعار قوی به لحاظ ادبی گفتند آیا به این دلیل امروز باید از یزید تجلیل کرد؟  

در این آیین ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله حجت الاسلام سید مهدی دشتی حسینی در منصب نمایندگی ولی فقیه در سپاه تنگستان از وی تکریم و تقدیر به عمل آمد و حجت الاسلام محمد مهدوی منش به عنوان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی (ع) تنگستان منصوب شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =