یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ |٢٠ صفر ١٤٤١ | Oct 20, 2019
کد خبر: 495681
۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
کتاب شاخصی برای عدالت

حوزه/ به همت هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) آیین رونمایی از کتاب «شاخصی برای عدالت با حضور احمد توکلی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، به همت هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) و با مشارکت خبرگزاری فارس، آیین رونمایی از کتاب «شاخصی برای عدالت»، سه‌شنبه چهارم تیرماه در این خبرگزاری و با حضور احمد توکلی برگزار می‌شود.

کتاب «شاخصی برای عدالت» که به قلم سیداحسان خاندوزی، علی مصطفوی و حسین سرآبادانی تنظیم و نگاشته شده است، تلاش کرده تا با طراحی «شاخص ترکیبی عدالت اجتماعی» مبتنی بر تقریری از نظریه اسلامی عدالت اجتماعی، عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران در حدفاصل سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ را مورد سنجش و برآورد قرار دهد.

این شاخص در سه حوزه اصلی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و در ۱۷ بخش اصلی حیات اجتماعی، با بهره‌گیری از ۱۳۳ سنجه آماری کوشش می‌کند تا تصویری جامع و سنجش منصفانه‌ای از وضعیت عدالت اجتماعی در ایران معاصر ارائه کند. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد روند طی شده در تحقق عدالت اجتماعی در بخش‌هایی رو به رشد و امیدوارکننده و در بخش‌هایی به‌شدت نگران‌کننده و هشداردهنده است. نتایج این پژوهش از سویی برای نظام تصمیم‌گیری کشور و از سوی دیگر برای جامعه نخبگانی و دانشگاهی، قابل استفاده و بهره‌برداری است.

این اثر که به همت هسته عدالت‌پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، تهیه و تنظیم ‌شده، تلاش کرده است تا با بهره‌گیری از شاخص‌های ترکیبی، به ‌عنوان یکی از ابزارهای مرسوم عصر حاضر، سنجش جامعی از وضعیت عدالت اجتماعی در ایران ارائه کند.

آیین رونمایی از کتاب «شاخصی برای عدالت»، سه‌شنبه چهارم تیر ساعت ۱۰ صبح در خبرگزاری فارس با حضور احمد توکلی رئیس هیأت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت، نویسندگان کتاب و جمعی از اهالی دانشگاه و رسانه برگزار خواهد شد.

انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) این کتاب را در حجم تقریبی ۳۰۰ صفحه و در هفت فصل به قیمت ۳۸۵۰۰ تومان، روانه بازار کرده است.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =