یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ |١٦ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 18, 2019
ماموستا عبدالرحمن خدایی

حوزه/ ماموستا خدایی با اشاره به اینکه مذاکره با آمریکا هیچ سودی برای هیچ کشوری ندارد، گفت: آمریکایی ها و غربی ها تنها به دنبال تامین منافع خود در دنیا هستند و حقوق بشر و دموکراسی از سوی آنان شعاری بیش نیست که از سوی آنان سر داده می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی، صبح امروز در دیدار با جمعی از اساتید اهل سنت سنندج اظهار داشت: حفظ دین و زدودن زنگار خرافه و برخی از شبهات از چهره آن وظیفه علمای دینی است، زیرا اسلام نسبت به سایر ادیان کاملتر و جامع تر است.

امام جمعه سنندج تاکید کرد: اولین و اصلی ترین ویژگی دین اسلام به روز بودن و جامعیت آن برای انسان است. دین اسلام برای تمام شئونات زندگی ما دستورالعمل های کامل، جامع و صحیح تعریف نموده است و هیچ حوزه ای در زندگی خود نمی بینیم که اسلام درباره آن سخنی نگفته باشد.

این عالم اهل سنت با تاکید بر اینکه برخی از فرقه های منحرف به دنبال ضربه زدن به چهره واقعی اسلام هستند، گفت: علیرغم کامل بودن دین اسلام، دشمنان و حاسدان دین رسول اکرم (ص) با ایجاد فرقه ها و نحله های ضاله به دنبال تغییر مسیر دین اسلام و نشان دادن چهره خشن از این دین رحمانی هستند.

امام جمعه سنندج با تاکید بر اینکه اسلام دین رحمت و انسانیت است، بیان داشت: متاسفانه اعمال ضدانسانی و وحشیانه گروه های تروریستی همانند داعش که به نام اسلام انجام می گیرد با حمایت دشمنان دین خدا هدایت می شوند که این امر برای جهان اسلام بسیار خطرناک است.

وی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه شاهد نهایت وحدت و امنیت در کشور هستیم و بین برادران اهل سنت و اهل تشیع برادری خاصی می بینیم که باید قدر این وحدت را بدانیم و بدان پایبند باشیم.

ماموستا خدایی منادیان تفرقه را دشمنان اصلی اسلام عنوان کرد و گفت: هر آن کس که در این زمان به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف بین برادران دینی باشد نه تنها مسلمان نیست، بلکه باید او را دشمن خدا و انبیا معرفی کرد.

امام جمعه سنندج در بخش دیگری از سخنان خود به تشدید دشمنی های آمریکا علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی در این روزها اشاره کرد و ادامه داد: تسلیم نشدن جمهوری اسلامی در برابر خواسته ها و قلدری های آمریکا و کشورهای مستکبر یکی از عوامل اصلی این دشمنی هاست.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از علل این کینه توزی ها علیه جمهوری اسلامی، تقویت جبهه مقاومت  و تضعیف موقعیت آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه می باشد.

ماموستا خدایی با اشاره به اینکه مذاکره با آمریکا هیچ سودی برای هیچ کشوری ندارد، بیان داشت: آمریکایی ها و غربی تنها به دنبال تامین منافع خود در دنیا هستند و حقوق بشر و دموکراسی از سوی آنان شعاری بیش نیست که از سوی آنان سر داده می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =