دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ |٢٣ محرم ١٤٤١ | Sep 23, 2019
آیت الله العظمی مکارم

حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند: زمانی علم و دانش مفید، اثرگذار، سودمند، انسان ساز و متعالی است که با تقوا همراه باشد، علم و دانش بدون تقوا آسیب و ضرر به همراه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز چهارشنبه 19تیرماه در دیدار روسای دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور اظهارکردند: اگر تأملی در تاریخ داشته باشد، هر جنایت و فسادی که در جهان صورت گرفته است از سوی افراد تحصیل کرده و عالم و البته بدور از تقوا صورت گرفته است، هر جایی که علم و دانش اثر بخش بود، تقوای فردی سهم بسزایی داشته است.

این مرجع تقلیدادامه دادند: دانشگاه فرهنگیان دارای دو رسالت مهم است یکی صِرف دانشگاه بودن و ارتقای علمی انسان ها و تربیت انسان هایی که آینده نظام تعلیم و تربیت را دربدنه آموزش و پرورش به دست خواهند گرفت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان کردند: دانشگاه فرهنگیان با رسالت مهمی که دارد در انجام مأموریت مهم و گرانسنگ خود باید علاوه بر توجه به بُعد علمی و دانشی دانش پژوهان خود نسبت به ارتقا و تقویت بُعد معرفتی آنان برنامه ریزی دقیق و منظمی داشته باشد.

معظم له افزودند: نظام ما جمهوری اسلامی است که اگر 50 درصد را جمهوری و 50 درصد را اسلامی بدانیم، بدون تردید رکن دوم بر رکن اول تأثیر گذاری شگرفی دارد و خدای ناکرده اگر دانشگاه های ما خالی از تقوا شوند، مصیبت بزرگی دامن جامعه و آینده را خواهد گرفت.

ایشان تصریح کردند: اینکه در کشور بعضاً شاهد اختلاس و دزدی هایی هستیم همه اش توسط باسوادان بی تقوا انجام گرفته است.لذا اگر همه افراد در هر پُست، مقام و جایگاهی تقوا را مدنظر داشته باشند بسیاری از معضلات تو مشکلات موجود در جامعه برطرف می شد.

این مرجع تقلید  ادامه دادند: شما فرهنگیان شاگردان آینده نظام تعلیم و تربیت را تربیت می کنید و اگر می خواهید سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم بزنید باید بر روی تقوا و معرفت افزایی دانش آموزان، جوانان و نوجوانان این مرز و بوم کار کنید و برنامه جدّی داشته باشید، رشد علمی و دانشی توأم با تقوا از بروز بسیاری از آسیب های آینده جامعه جلوگیری می کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تأکید کردند: شما (فرهنگیان) افراد کلیدی جامعه هستید و امروز من نه تنها با دهها فرهنگی بلکه با نماینده صدها و هزاران نفر دانش آموز در حال صحبت هستم و این ارزش بسیاری دارد.لذا قدر خودتان را بدانید.

لازم به ذکر است، در ابتدای این دیدار حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان گزارشی ازفعالیت های این دانشگاه ارائه کرد.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =