سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ |١٤ ربيع الأول ١٤٤١ | Nov 12, 2019
حسین خنیفر

حوزه/ رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: هم اکنون بیش از۷۰ هزار دانشجو معلم در دانشگاه‌های فرهنگیان در حال تحصیل هستند، اما این آمار از مهرماه از مرز ۱۰۰ هزار دانشجو عبور می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حسین خنیفر شامگاه چهارشنبه در دیدار با مدیر حوزه های علمیه، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰ هزار دانشجو معلم در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که این آمار از اول مهرماه به بیش از 100 هزار نفر می‌رسد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، بیانیه گام دوم انقلاب را از اهداف برگزاری این نشست عنوان و اعلام کرد: با اجرای طرح ۱۰۰-۳۱ در سطح کشور،یک‌صد هکتار زمین در ۳۱ استان برای پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خواهیم داشت همچنین 31 موزه تربیت‌معلم در تهران و سایر استان‌ها باهدف جذب گردشگر ایجاد می‌کنیم.

وی همچنین به برنامه‌های کوتاه و بلندمدت دانشگاه اشاره و تصریح کرد: در دانشگاه فرهنگیان برنامه یک‌ساله احصاء ظرفیت‌های خالی و افزایش پذیرش دانشجو معلم را داشتیم، همچنین جبران کمبود معلم در برنامه 4 ساله و ایجاد دانشگاه جامع فرهنگیان در استان‌ها که تلاش می‌کنیم طی برنامه‌ای10 ساله به انجام برسانیم، از دیگر برنامه‌ها است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان به طرح احداث 31 موزه تربیت‌معلم در 31 استان برای نمایش میراث تعلیم و تربیت کشور اشاره کرد.

وی در ادامه بر حضور مؤثر و پاسخگو، ضرورت ارتباط علمی، معنوی و اجرایی به‌ویژه با مدیران کل آموزشوپرورش استان‌ها، استانداری‌ها و ائمه جمعه را از سوی مدیریت‌های دانشگاه فرهنگیان تأکید کرد.

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =