پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ |١٦ ربيع الأول ١٤٤١ | Nov 14, 2019
کارگاه

حوزه/ کارگاه «آموزش آیین‌نامه و دستورالعمل کرسی های ترویجی، نقد و نظریه پردازی» برای اعضای هیئت علمی و محققان پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، با همکاری مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»،  کارگاه «آموزش آیین‌نامه و دستورالعمل کرسی های ترویجی، نقد و نظریه پردازی» برای اعضای هیئت علمی و محققان پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، با همکاری مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که با حضور اعضای هیات علمی و محققان پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی انجام شد، دکتر رجبعلی اسفندیار رئیس مرکز همکاری های علمی و بین الملل این پژوهشگاه، ضمن تاکید بر توجه به ظرفیت های موجود در پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی اظهار داشت: با وجود سابقه درخشان این پژوهشکده در عرصه مدیریت اطلاعات و دانش و حضور نیروهای زبده، ارائه کرسی های ترویجی، نقد و نظریه پردازی نیز فعال تر از پیش دور از انتظار نخواهد بود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، با بیان برخی نکات آیین نامه ای درباره دستورالعمل برگزاری این کرسی ها افزود: موضوع کرسی های پیشنهادی می‌تواند در راستای طرح یا پروژه های موظفی باشد که این عامل مهمی در بالندگی و ارتقا کیفیت پژوهش در این پژوهشگاه است.

وی در ادامه با بیان وجود سه نوع کرسی تخصصی نقد، نوآوری و نظریه پردازی هریک از انواع کرسی ها را تعریف نمود و به چگونگی برگزاری آنها پرداخت.

 اسفندیار همچنین کرسی نظریه پردازی را بالاترین سطح کرسی های تخصصی دانست و تفاوت، ویژگیها و مختصات هریک از کرسی‌های سه گانه تخصصی را تبیین کرد.

رئیس مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بیان کرد: پیشنهاد می‌دهم اساتید برای ورود به حوزه کرسی های تخصصی، ابتدا از کرسی های ترویجی شروع کنند چرا که در این کرسی ها نقد اولیه از نظریات آنها خواهد شد که این مباحث می‌تواند به آنها کمک کند و ارتقا رتبه علمی و بهره مندی از امتیاز پژوهشی از جمله مزایای برگزاری این کرسی ها است.

در این جلسه همچنین اعضای هیئت علمی  و محققان پژوهشکده به طرح سوال درباره کرسی های نظریه پردازی و ترویجی پرداختند.

۳۱۳/۳۲

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =