یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ |١٩ ربيع الأول ١٤٤١ | Nov 17, 2019
محمود واعظی

حوزه/ واعظی گفت: افق دید جمهوری اسلامی ایران جهانی است که در آن منطق و روابط سالم و انسانی جایگزین سلطه گری شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران،‌ رئیس دفتر رییس جمهوری در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: افق دید جمهوری اسلامی ایران جهانی است که در آن منطق، جای زورگویی و روابط سالم و انسانی جایگزین سلطه گری و سلطه پذیری و پایبندی به تعهدات بین المللی جایگزین پیمان شکنی باشد.

محمود واعظی ادامه داد: آمریکا یک بار دیگر شکست خورد؛ این بار در اجلاس اضطراری شورای حکام سازمان بین المللی انرژی اتمی در مورد پرونده هسته‌ای ایران. اجلاس اضطراری شورای حکام سازمان بین المللی انرژی اتمی به تقاضای آمریکا و به بهانه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهداتش در برجام تشکیل شده بود.

واعظی اظهار داشت: بیانیه نمایندگی آمریکا در آژانس قبل از تشکیل این نشست که در آن ذکر شده بود «راهی که ایران در پیش گرفته انزوای بین المللی اش را عمیق‌تر می‌کند…» نشان می‌داد که آمریکایی‌ها امید زیادی به دستاورد‌های این نشست بسته اند، اما ساعاتی بعد، برون داد جلسه نشان داد که انزوای آمریکا عمیق‌تر شده است.

وی تاکید کرد: اقدامات فعلی و آتی ایران در مورد کاهش تعهدات برجامی ذیل بند‌های ۲۶ و ۳۶ برجام اقداماتی کاملاً قانونی بوده و خواهد بود. ارجاع موضوعی که هیچ ارتباطی به وظایف شورای حکام سازمانی که تاکنون ۱۵ بار پایبندی جمهوری اسلامی ایران را در تعهدات برجامی اش تأیید کرده است طنزی تلخ بود.

واعظی تصریح کرد: طنز تلخ در آن است که آمریکا ادعا کرده است که ایران بخشی از تعهدات خود را در برجام انجام نداده است، برجامی که رئیس جمهوری آمریکا کل آن را رد کرده و از آن خارج شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ادامه داد: ساعاتی بعد و پس از پایان همین نشست، نتایج نشان داد که آمریکا بازنده این بازی شده است. اینکه حتی هم پیمانان آمریکا در مسائل مهم بین المللی با آن کشور همراهی نمی‌کنند، نشانه انزوایی است که آقای ترامپ و گروه B بر آن کشور تحمیل کرده اند.

واعظی تاکید کرد: آقای ترامپ و مشاوران ایشان باید بدانند که جهان در آستانه مرحله جدیدی از تحول و تکامل قرار گرفته و به سمت و سویی می‌رود که دیگر زورگویی و دیکته نویسی در آن منسوخ شود و هر کشوری دیرتر خود را با این مرحله هماهنگ کند، بازنده خواهد بود.

وی تصریح کرد: آمریکا در نشست اضطراری شورای حکام آژانس بین المللی اتمی با ایستادگی و عدم موافقت پرشماری از دیگر کشور‌ها مواجه شد و به اهداف از پیش تعیین خود نرسید و یک بار دیگر در عرصه بین المللی و در مقابل ایران شکست خورد. افق دید ما جهانی است که در آن منطق، جای زورگویی و روابط سالم و انسانی جایگزین سلطه گری و سلطه پذیری و پایبندی به تعهدات بین المللی جایگزین پیمان شکنی باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =