یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ |١٩ ربيع الأول ١٤٤١ | Nov 17, 2019
آیت الله شاهچراغی نمازجمعه

حوزه/ امام جمعه سمنان با بیان اینکه پول گران‌فروشی دردی را از انسان درمان نمی‌کند، گفت: احتکار، گران‌فروشی و مردم‌آزاری حرام است و باید از این گناه را ترک کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی، ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته سمنان که با حضور مردم و مسؤولان در مصلای این شهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف و تأکید بر لزوم ورود هر چه بیشتر دستگاه‌های دولتی برای مبارزه با بی‌حجابی اظهار داشت: رعایت حجاب قانون کشور است؛ ما انقلاب کردیم تا حجاب رضاخانی نداشته باشیم و همه باحیا باشند؛ اگر دنبال ترویج بی‌بندوباری بودیم، انقلاب نمی‌کردیم.

وی با بیان اینکه بی‌حجابی ریشه خارجی دارد و بیگانگان در این قضیه دخیل‌ هستند، اضافه کرد: 26 دستگاه دولتی مأمور مبارزه با فساد فرهنگی در کشور شده‌اند؛ اما کمتر شاهد همکاری نهادهای مربوطه هستیم.

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه در برخورد با بی‌حجابی و فراگیر شدن بحث حجاب و عفاف تنها شاهد نقش‌آفرینی نیروی انتظامی هستیم، ادامه داد: 26 دستگاه متولی که موظف به مبارزه با فساد فرهنگی هستند، کجای کار قرار دارند؟

آیت الله شاهچراغی ادامه داد: دولت چرا از ادارات و دانشگاه‌ها شروع نمی‌کند؟ مسؤولان عفاف و حجاب کم‌کارند و خانواده‌ها دچار مشکل شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن دعوت نمازگزاران به فریضه تقوا اظهار داشت: تقوا ترک حرام و گران‌فروشی و احتکار هم حرام بزرگی است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه پول گران‌فروشی دردی را از انسان درمان نمی‌کند، اضافه کرد: احتکار، گران‌فروشی و مردم‌آزاری حرام است و باید از این گناه را ترک کرد.

وی خطاب به بازاریان و کسبه گفت: حالا که دولت نمی‌تواند جلوی گرانی را بگیرد، به بازاری‌ها توصیه می‌کنم به فکر مردم باشند.

امام جمعه سمنان به ضرورت ورود افراد باصلاحیت به مجلس شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: از شورای نگهبان در این مقوله انتظار مساعدت داریم و آن نیز ممانعت از ورود افرادی است که صلاحیت ندارند.

آیت الله شاهچراغی افزود: شورای نگهبان باید در این زمینه دغدغه‌مند باشد تا افرادی وارد مجلس شوند که به فکر مردم و در غم و شادی آنها سهیم باشند.

امام جمعه سمنان همچنین خواستار ورود وزارت امور خارجه برای آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی شد و گفت: این روحانی انقلابی نماد روحانیت در جهان است که میلیون‌ها نفر را شیعه کرده و اکنون در زندان به سر می‌برد.

آیت الله شاهچراغی بیان کرد: از وزارت امور خارجه می‌خواهیم همه نیروی خود را برای آزادی این نماد روحانیت به کار گیرد.

وی خطاب به افرادی که برای مذاکره با آمریکا و برجام تلاش می‌کنند، گفت: از برجام کم کنید؛ به فکر شیخ ابراهیم زکزاکی که میلیون‌ها نفر را شیعه کرده باشید.

امام جمعه سمنان در ادامه ضمن توصیه و دعوت نمازگزاران به حفظ وحدت اظهار کرد: اسلام دین وحدت بوده و وحدت در سایه قرآن، ولایت و ایمان بسیار ارزشمند و ماندگار است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه شیاطین دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان هستند و باید مراقب بود، بیان کرد: باید مراقب شیطان بود تا وارد قلب و خانه ما نشود؛ شیطان دشمن آشکار است که باید برابر توطئه‌هایش هوشمند بود.

وی به نمایش سه وحدت که مختص اسلام است، اشاره کرد و گفت: این وحدت، سالانه، هفتگی و روزانه است که وحدت سالانه در میعادگاه حج به نمایش گذاشته می‌شود، وحدت هفتگی در سنگرهای نماز جمعه و وحدت روزانه در نماز جماعت خلاصه می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =