چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ |۲۵ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 19, 2020
جشن میلاد امام رضا (ع) در مرو

حوزه/ مراسم جشن ولادت امام رضا(ع) روز گذشته با حضور غلامعلی حدادعادل، مشاور عالی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و صدها تن از ارادتمندان ترکمنی امام هشتم در خانه تاریخی امام رضا(ع) در مرو برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، جشن باشکوه ولادت امام رضا(ع) با حضور غلامعلی حدادعادل، مشاور عالی مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و صدها تن از ارادتمندان ترکمنی امام هشتم در خانه تاریخی امام رضا(ع) در مرو برگزار شد.

در این مراسم، حدادعادل ضمن ابلاغ سلام و پیام مقام معظم رهبری برای مردم ترکمنستان و مرو گفت: امام رضا(ع) مردم ایران و ترکمنستان را در کنار یکدیگر قرار داده است و امروز در سراسر ایران و به خصوص مشهد مردم ایران ولادت امام رضا(ع) را جشن گرفته‌اند، همان‌گونه که شما نیز این مناسبت فرخنده را جشن گرفته‌اید.

جشن میلاد امام رضا (ع) در مرو

وی به روابط مستحکم دو کشور اشاره کرد و گفت: رهبران دو کشور احترام زیادی برای یکدیگر و دو کشور قائل هستند و با اطمینان به مردم ترکمنستان و مرو می‌گویم که امن‌ترین مرز ایران با کشورهای همسایه، مرزهای جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان است.

حدادعادل افزود: در کنار وجود مزار صحابه پیامبر گرامی اسلام (ص) که در مرو مدفون هستند، قدمگاه امام رضا(ع) نیز در این مکان قرار دارد و موضوع مهم جابجایی خلافت عباسی در آن زمان از بغداد به مرو است که نشان دهنده اهمیت مرو در طول تاریخ است.

وی در پایان سخنانش، اظهار کرد: امام رضا(ع) سه سال از عمر شریف خود را در میان پدران شما گذرانده و این خاطره تاریخی بین مردم مشهد و مرو ایجاد شده است. امیدوارم این ارتباط تاریخی موجب ارتباط بیشتر دو شهر مرو و مشهد مقدس شود.

بنابر اعلام این خبر، این مراسم با قرائت صلوات خاصه امام رضا(ع) توسط خدام امام هشتم و تبرک جستن مردم به پرچم متبرک امام رضا (ع) پایان یافت.

جشن میلاد امام رضا (ع) در مرو

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =