پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ |٢٠ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 22, 2019
آیین اقامه نخستین نماز جمعه اهواز به امامت حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد

حوزه/ رئیس ستاد نماز جمعه شیراز بابیان اینکه ۱۵ هزار نفر در نماز جمعه شیراز شرکت می‌کنند، گفت: اگر زیرساخت‌ها را آماده کنیم ان‌شاء الله شاهد حضور بیشتر مردم خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، احمد فخار زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری با موضوع تشریح فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های بزرگداشت "چهلمین سالگرد برگزاری نماز جمعه" که در مصلای نماز جمعه برگزار شد، با اشاره به اینکه در تقویم رسمی نظام اسلامی پنجم مردادماه را به‌عنوان روز اقامه نماز جمعه نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: مبنای این نام‌گذاری این بوده که هر نهادی دارای روزی در تقویم نظام مقدس اسلامی است به همین دلیل ما نیز سالگرد نخستین نماز جمعه‌ای که در تهران در سال 58 برگزارشده را به این نام نام‌گذاری کرده‌ایم.

وی بابیان اینکه به‌تناسب سالگرد این روز، برگزاری نماز جمعه گسترده‌ای را در کشور خواهد داشت، افزود: در سطح شهر شیراز سعی شده که جلوه‌های ویژه‌ای که در روز جمعه وجود دارد در قالب برنامه‌هایی انعکاس خبری داده شود.

رئیس ستاد نماز جمعه شیراز به برگزاری برنامه‌ها به مناسبت چهلمین سالگرد نماز جمعه اشاره و تصریح کرد: پیش‌زمینه‌هایی مانند شورای فرهنگ عمومی را برگزار کرده‌ایم، بناشده حدود 20 دستگاه با ستاد نماز جمعه هماهنگی داشته باشد، همچنین تعامل‌هایی با فرمانداری شیراز نیز انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه در مسجد جامع شهدا ساماندهی شده است، عنوان کرد: با ساماندهی دبیرخانه امیدواریم بتوانیم این برنامه‌ها را در راستای انعکاس اخبار ساماندهی کنیم.

فخار زاده در ادامه خاطرنشان کرد: پیش‌زمینه برگزاری برنامه‌ها را دنبال می‌کنیم، از فردا یک‌شنبه برنامه اردوی جهادی را در روستای گردخون برگزار خواهیم کرد که خدمات رفاهی و اجتماعی را به این روستا برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی بیان داشت: با توجه به گستردگی برگزاری نماز جمعه در سطح استان جلسه‌ای با مسئولان ستاد برگزاری خواهیم داشت، همچنین برپایی نمایشگاه در نخستین روز بزرگداشت ساعت هفت صبح روز سه‌شنبه یکی از برنامه‌هایی است که برگزار خواهد شد و پس‌ازآن گوشته‌ای از فعالیت‌های مهد آدینه را در این روزبه نمایش خواهیم گذاشت.  

رئیس ستاد نماز جمعه شیراز ساماندهی دیدارهای مردمی را موردتوجه قرارداد و تأکید کرد: 420 نفر از نیروهای مردمی در ستادهای نماز جمعه مشغول به فعالیت هستند، در مجموعه جوانان در راستای تقویت مشاوره در ستاد نماز جمعه 19 مجامع مشورتی را ساماندهی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در طول یک سال برنامه‌هایی اجرا می‌شود که پس‌ازآن تجلیلی در پایان سال از افرادی که در راستای برگزاری نماز جمعه عملکرد مثبتی داشته‌اند برگزار می‌شود.

فخار زاده بابیان اینکه 15 هزار نفر در نماز جمعه شیراز شرکت می‌کنند، گفت: این تعداد افراد نماینده خانواده‌ها است و به‌صورت غیرمستقیم بیشتر است و اگر زیرساخت‌ها را آماده کنیم ان‌شاء الله شاهد حضور بیشتر مردم خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =