شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ |٢٢ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 24, 2019
حجت‌الاسلام جلیلی صفت

حوزه/ جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اگرچه در زمان دفاع مقدس دستمان خالی بود، اما امروز موشک‌های ما دشمن را مبهوت کرده است و الحمدلله نیروهای مسلح امروز از جنس شهید دوران ها هستند، که پیشرفته‌ترین پهپادها را ساقط می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت‌الاسلام جلیلی صفت، پیش از ظهور امروز در سی و هفتمین سالگرد آیین بزرگداشت شهید عباس دوران که در تالار حافظ برگزار شد، با اشاره به اینکه شهید دوران تنها افتخار استان فارس نیست، اظهار داشت: شهید دوران قهرمانی بین‌المللی است.

وی با تأکید بر اینکه آوازه شهید دوران همه دنیا را پوشش داده است، افزود: انسان در بین موجودات شاید پیچیده‌ترین موجود است و با همه وضعیت خود، انسان خود وزن و منزلتش را تعیین می‌کند.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اگر سؤال شود در افکار عمومی که میزان قیمت انسان چقدر است، حضرت علی(ع) می‌فرماید اگر قیمت فرد را می‌خواهید مشخص کنید همت آن را بسنجید.

وی خاطرنشان کرد: شهید دوران آن روزی که آمد وارد مجموعه نیروی هوایی و در کثرت افتخارآمیز خلبانی شد، مشخص نبود چه اتفاقی خواهد افتاد، تا فتنه‌های پیچیده تا دگرگونی‌های آن‌چنانی در زندگی انسان پیش نیاید انسان شناخته نمی‌شود، جوهره وجودیه انسان در گونی‌های جامعه است، ازاین‌رو باید میدان‌های نبرد باشد تا اینکه افراد شناخته شوند.

حجت‌الاسلام جلیلی صفت ادامه داد: از بین انسان‌های مؤمن و معتقد و خداباور مردانی باصداقت و با جسارت برمی‌خیزند، شهید دوران قهرمان دوران‌های مختلف در جامعه اسلامی است، مردم و جوانان و اقشار مختلف ازجان‌گذشتگی شخصیت بزرگ خواهند‌ گفت.

وی بابیان اینکه انجام 100 پرواز عملیاتی در مدت کمتر از دو سال کار سنگینی است، ابراز کرد: رفتن به عملیاتی که بازگشت آن پنج درصد بوده بسیار سخت و دشوار است، شهید دوران گفته‌اند که اگر هواپیمای من مورد اصابت قرار گرفت من با همان هواپیما بر فرق دشمن فرود خواهم آمد، شهید دوران اجازه نداد که مردم در آتش استکبار بسوزند.

جانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: امروز استکبار رجزخوانی‌هایی دارد، که می‌گویند 40 سال تحریم هستید، از یاد دشمنان رفته که ما در اوایل انقلاب دست‌خالی آمریکا را به اسارت گرفتیم، هنگامی‌که لانه جاسوسی را تسخیر کردیم غیرازاین است که مأموران استکبار را دستگیر کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در زمان دفاع مقدس دستمان خالی بود اما امروز موشک‌های ما دشمن را مبهوت کرده است؛ مقام معظم رهبری اشاره می‌کنند ما این جنایت انگلیس را به‌زودی پاسخ‌خواهیم داد، که الحمدلله پاسخ آن را هم شاهد بودیم؛ نیروهای مسلح نیز امروز از جنس شهید دوران ها هستند، که پیشرفته‌ترین پهپاد را ساقط می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =