دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ |١٦ محرم ١٤٤١ | Sep 16, 2019
حجت السالام عابدینی

حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: اقدامی که سپاه پاسداران در توقیف نفتکش متخلف انگلیسی انجام داد، عزتمندانه بود، چرا که به انگلیسی‌ها فهماند اقداماتشان علیه ما بی پاسخ نمی‌ماند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در جلسه تفسیر قرآن مجید که صبح امروز در آستان مقدس امام زاده اسماعیل (ع) برگزار شد گفت: استکبار جهانی در مهندسی دیپلماسی خود به گونه‌ای رفتار می‌کند که خسارت و ذلت را به طرف مقابل تحمیل کند و با این شیوه اهدافش را پیش می‌برد.

نماینده ولی فقیه در قزوین خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در طرح، برنامه و مهندسی دیپلماسی مستقل است و اجازه نمی‌دهد کسی خسارت و ذلت را بر ایران اسلامی تحمیل کند.

 امام جمعه قزوین با یادآوری بمباران فرودگاه مهرآباد توسط بعثی‌ها، افزود: امام خمینی (ره) فرمودند دزدی سنگی انداخته و رفته است؛ یعنی اگر واکنش صاحب خانه را ببیند، فرار می‌کند اما اگر اقدامی نبیند به خسارت‌های خود ادامه می‌دهد.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین ادامه داد: اقدامی که سپاه پاسداران در توقیف نفتکش متخلف انگلیسی انجام داد، عزتمندانه بود، چرا که به انگلیسی‌ها فهماند اقداماتشان علیه ما بی پاسخ نمی‌ماند

 وی افزود: در حالی که یک کشتی انگلیسی در این اقدام توقیف شد، اما بر روی ادبیات «ترامپ» نیز اثرگذار بود و او را نیز مؤدب کرد و این مهم نشان می‌دهد باید در مقابل دشمنان با اقتدار رفتار کنیم.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه تاکنون هرچه خسارت کشیده‌ایم برای این بوده که با دشمنان با نسخه قرآنی عمل نکرده‌ایم، بیان کرد:  قرآن تأکید دارد که دشمنان باید از شما شدّت و قدرت ببینند و هر جا بر اساس نسخه قرآنی عمل کرده و با دشمنان با قدرت برخورد کرده‌ایم، نتیجه گرفته‌ایم.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به آیه «وَ أَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّة» عنوان کرد: خدا از ما می‌خواهد هر چه در توان داریم برای مقابله با دشمنان آماده کنیم و خود را با تجهیزات نظامی مجهز نماییم و آنقدر قوی باشیم که دشمنان رعب و وحشت در جانشان بیوفتد.

 وی اظهار کرد: خدا از انسان‌های ذلیل‌ حمایت نمی‌کند بلکه از انسان‌های با عزت حمایت و پشتیبانی می‌کند زیرا خداوند عزیز و قوی است و به همین خاطر انسان‌های عزیز و قوی را دوست دارد.

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =