سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ |١٧ محرم ١٤٤١ | Sep 17, 2019
حجت‌الاسلام‌ حسنعلی عربی-مسؤول دفتر نظارت شورای نگهبان در استان سمنان

حوزه/ کارشناس مسائل دینی گفت: شهدای وحدت، باعث شدند تا وحدت بین اهل سنت و شیعیان تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از سمنان، حجت‌الاسلام‌ حسنعلی عربی، در یادواره دهمین سالگرد شهدای وحدت، به میزبانی مسجد المهدی (عج) سمنان، اظهار داشت: شهدای وحدت سبب شدند تا در میان سنی و شیعه وحدت تقویت شود.

امام جماعت مسجد المهدی (عج) سمنان تصریح کرد: این شهدا و سردار نورعلی شوشتری قبل از شهادتشان برنامه‌های مختلفی برگزار کردند تا بتوانند وحدت و اتحاد را بین مردم سنی و شیعه سیستان و بلوچستان برقرار کنند.

وی گفت: حضور سردار شهید شوشتری نیز بر افزایش این وحدت در میان شیعه و سنی افزود و آن مسیری که رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای وحدت شیعه و سنی هدایت و رهبری کردند، شهدای وحدت به وجود آورد.

حجت الاسلام عربی با اشاره به آیه شریفه «یَوْمَ‌ نَدْعُو کُلَ‌ أُنَاسٍ‌ بِإِمَامِهِمْ‌» خاطرنشان کرد: روز قیامت هرکسی با امام خود وارد صحرای محشر می شود؛ برخی امامشان «ریگی» و برخی اماماشان سردارانی نظیر شهید شوشتری هستند که در رأس آن امام راحل و رهبری و اهل بیت(ع) و امام زمان(عج) قرار گرفته است.

وی افزود: برگزاری یادواره های شهدا، تلنگری برای ماست که تا فراموش نکنیم که نفس کشیدن و آسایش و آرامش و امنیت امروز خود را مدیون چه کسانی هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =