یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ |۲۹ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 23, 2020
صفایی بوشهری

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خواستار برگزاری جشن «شکرگزاری خرما» با موضوع زکات در استان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین غلامعلی صفایی بوشهری، صبح امروز در دومین نشست زکات استان بوشهر اظهار داشت: سیر صعودی پرداخت زکات در استان بوشهر نشان از برنامه ریزی مناسب اجرایی شورای زکات در استان بوشهر در کنار توجه ویژه مردم به پرداخت زکات است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: در حالی که برای سال جاری اخذ 70 میلیارد ریال زکات در سطح استان بوشهر برنامه ریزی شده بود اما آمارها نشان می دهد که در طی پنج ماه اول سال جاری، بیش از 73 میلیارد ریال زکات مردم جمع آوری شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به این که شکرگزاری در عرصه تولید محصول و روحیه خوبی مردم برای توجه به اجرای فریضه زکات متناسب با آیات قرآنی است نیاز است که در شان استان اما در یک گستره ملی، جشن شکرگذاری خرما با موضوع زکات در استان برگزار شود.

صفایی بوشهری یادآور شد: پروژه سال آینده شورای زکات باید جمع آوری 120 میلیارد ریال زکات با توجه به ظرفیت های موجود استان بوشهر در این بخش است.

وی ادامه داد: با توجه به نقش محوری ائمه جمعه به عنوان روسای شورای زکات استان، نیاز است که با شناسایی ظرفیت های زکات هر شهرستان، اهتمام جدی به برنامه ریزی برای جذب زکات مردم انجام شود.

رئیس شورای زکات استان بوشهر عنوان کرد: با توجه به این که استان بوشهر در زمینه دامپروری دارای ظرفیت های مناسبی است نیاز است که در این بخش نیز فعالیت هایی انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری با اعلام ظرفیت های مغفول دریافت زکات در بخش تجاری استان بوشهر عنوان کرد: با وجود این که استان بوشهر در عرصه تجارت از استان های تجاری کشور به شمار می رود نیاز است که در این حوزه نیز زمینه دریافت زکات مستحبی انجام شود.

وی با اشاره به زحمات 10 سال شورای زکات استان بوشهر، اظهار داشت: کارکرد این شورای چندان در عرصه رسانه ای نمودی نداشته و نیاز است که بخش رسانه ای زکات استان با ارائه اخباری مستند که نشان از تحولات عمده در عرصه عمران روستایی و رفع مشکلات خانواده های نیازمند است به معرفی راه های هزینه کرد زکات در استان بوشهر بپردازد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یادآور شد: یکی از کارکردهای خوب شورای زکات استان بوشهر این است که منابعی که مردم به عنوان زکات پرداخت می کنند در مسیر اصلی خود و به خصوص رفع فقر با موضوع توانمندسازی خانواده ها هزینه می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =