چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ |۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Jan 29, 2020
دیدار سردار غلامرضا جلالی با امام جمعه بندرعباس

حوزه/ سردار جلالی با اشاره به این که پدافند غیرعامل از نظر فقهی و استدلالی نیازمند کمک و تلاش حوزه های علمیه و جامعه نخبگانی روحانیت است، از نخبگان حوزه دعوت کرد تا در زمینه مبانی فقهی پدافند غیرعامل ورود کنند.

به گزارش  خبرگزاری «حوزه» از بندرعباس، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار  حجت الاسلام والمسلین محمد عبادی زاده، نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه در شرایط حساس کنونی که ما با دشمن سینه به سینه درگیر هستیم، رعایت الزامات پدافند غیرعامل ضروری تر از دیگر مواقع و مقاطع است، گفت: رهبر عزیز انقلاب نیز پیگیر موضوعات پدافند غیرعامل هستند و این وظیفه ما را صد چندان می کند.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل به دنبال صیانت و حفاظت از مردم و زیرساخت های استراتژیکی است که به مردم خدمات ارائه می کند، گفت: البته امروز و در شرایطی که دشمن عملا از جنگ نظامی علیه کشور ما مایوس شده است آنها تلاش دارند تا مدل های نوینی از جنگ همچون «جنگ ترکیبی» و «جنگ شناختی» را بر کشور ما تحمیل کنند.

سردار جلالی با تاکید بر اینکه در این مدل جنگ ها مردم «محور» جنگ هستند و نه «هدف» جنگ، خاطر نشان کرد: آمریکایی ها با استفاده از ابزارهای نوین همچون شبکه های اجتماعی تلاش دارند تا با موج سواری بر برخی از چالش های داخلی و عملیات روانی، کشور را به سمت اغتشاش و ناامنی پیش ببرند که البته ناکام بوده‌اند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید براینکه از منظر پدافند غیرعامل همه  تهدیدات باید قطعی در نظر گرفته شوند، گفت: وظیفه ما جدی گرفتن هرنوع تهدید و ایجاد آمادگی در سطح جامعه برای کنترل و مقابله با آن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که پدافند غیرعامل از نظر فقهی و استدلالی نیازمند کمک و تلاش حوزه های علمیه و جامعه نخبگانی روحانیت است، افزود: از همه نخبگان حوزه و دانشگاه دعوت می کنیم تا در زمینه مبانی فقهی پدافند غیرعامل ورود کرده و به ما یاری رسانند.

 جلالی با بیان اینکه روحانیت علی رغم همه تلاش های دشمنان در قلب مردم متدین ایران اسلامی قرار دارد، گفت: به نظر من نماز جمعه باید کانون پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری و همچنین درخواست های مردمی باشد و این رویکرد می تواند انسجام ملی در کشور را تقویت کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در بخش پایانی سخنان خود، به افکار عمومی به مثابه یک «دارایی حیاتی» برای کشور اشاره کرد و گفت: جامعه روحانیت با تریبون و نفوذ معنوی که دارد می تواند از این دارایی صیانت کرده و به آن جهت دهی کند.

آمادگی برگزاری دوره های مشترک مقابله با «جنگ شناختی»

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تقدیر از اقدامات و دستاوردهای پدافند غیرعامل به ویژه در مقابله با تهدیدات نوین و تضمن امنیت زیرساخت های حیاتی و حساس کشور، به موضوع افکار عمومی و جنگ روانی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن در تلاش است تا با استفاده از ابزارهای رسانه ای ذهن و فکر جامعه را تحت تاثیر خود قرار دهد و ضرورت دارد تا پدافند غیرعامل با رویکرد مردم محوری نسبت به حوزه های این تهدید نیز رسیدگی کند.

وی با اشاره به اینکه بصیرت افزایی یک راهبرد کلان برای مقابله با جنگ شناختی دشمنان است، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در بیاناتشان خواستار ارتقای سطح بصیرت در جامعه شده اند و این مهم باید در دستور کار همه دستگاه ها و ارگان ها باشد.

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور تجارب مهم و مفیدی در حوزه مقابله با تهدیدات نوین به ویژه در حوزه پدافند سایبری با رویکرد مردم محوری دارد، گفت: آمادگی داریم تا دوره های آموزشی مقابله با جنگ روانی دشمن را برای نخبگان استان و عموم مردم با همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار کنیم.

وی با اشاره به اهمیت راهبردی استان هرمزگان، افزود: هرمزگان خط مقدم دفاع از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است و امروز به لطف خداوند، هدایت های پیامبرگونه مقام معظم رهبری و ایستادگی ملت شجاع و قهرمان ایران اسلامی خلیج فارس، تنگه هرمز و استان هرمزگان به میدان نمایش اقتدار ایران در برابر استکبار جهانی تبدیل شده است.

منبع: پایگاه سازمان پدافند غیرعامل

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =