سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 18, 2020
دیدار نماینده ولی فقیه در هندوستان با امام جمعه اهواز

حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدوی، از کمک ۱۰ میلیاردی مردم هندوستان به سیل‌زدگان خوزستان خبرداد و گفت: این مبالغ را مردم بی‌بضاعت هندوستان جمع‌آوری کرده‌اند تا مرهمی باشد بر دل داغ‌دیده سیل‌زدگان خوزستان... .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی مهدوی، نماینده ولی‌فقیه در هندوستان، در دیدار با  حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی فرد، امام جمعه اهواز، با اشاره به این‌که شیعیان هندوستان به‌صورت خودجوش با سیل‌زدگان مشارکت و همدلی داشته‌اند، اظهار داشت: برخی از افراد هنگام ارائه کمک‌هایشان نسبت به مشکلات مردم خوزستان که ناشی از سیل بود، گریه می‌کردند و از رنجیده شدن رهبر معظم انقلاب ناراحت بودند.

وی در ادامه نیز از کمک میلیاردی مردم هندوستان به سیل‌زدگان خوزستان سخن گفت و تصریح کرد: مبالغی که از مردم هندوستان برای کمک به سیل‌زدگان خوزستان جمع‌آوری شده حدود ۱۰ میلیارد تومان است که همگی از فقرا و نیازمندان هندی بوده است و این نکته حاوی پیام بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشت.

نماینده ولی‌فقیه در هندوستان، با بیان اینکه ۲۵۰ میلیون مسلمان در هندوستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: از میان این تعداد مسلمان که همگی باهم متحد و برادر هستند، ۴۰ میلیون شیعه وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدوی، با بیان اینکه شیعیان هند به‌ویژه کشمیر، علاقه بسیار زیادی به انقلاب اسلامی علی‌الخصوص امام خمینی(ره) دارند، گفت: عشق و علاقه شیعیان هند به انقلاب اسلامی آن‌قدر زیاد است که در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) مراسم‌های چند ده هزار نفری برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با تأکید بر اینکه مقاومت انقلاب اسلامی در برابر استکبار جهانی ستودنی است، اذعان داشت: انسان تا از نزدیک نبیند، نمی‌تواند بفهمد که چقدر انقلاب اسلامی در سطح جهان اثرگذار بوده است به‌طوری‌که مردم دیگر کشورها از ایستادگی ایران مقابل استکبار جهانی تجلیل و قدردانی می‌کنند.

وی در پایان هدف از حضور خود در اهواز را ابراز همدلی مسلمانان و شیعیان هندوستان با مردم سیل‌زده خوزستان اعلام کرد.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =