چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ |۲۵ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 19, 2020
امام جمعه شیراز

حوزه/ امام جمعه شیراز تقوا و معنویت را نخستین تابلوی حرکت روحانیت دانست و گفت: یعنی مردم در مواجه با روحانیت با یک چهره متقی، معنوی و عالم رو به رو هستند و اگر می خواهیم این جهت را حفظ کنیم باید حفظ احترام بزرگان را مدنظر قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین لطف الله دژکام، پیش از ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیر مدیر حوزه های علمیه استان فارس که در مسجد شهدا برگزار شد، با اشاره به اینکه این جلسه برای تقدیر و تکریم از زحمات حضرت حجت الاسلام والمسلمین عابدی شکل گرفته است و خوشحال هستیم که ایشان ما را رها نخواهند کرد و حوزه فارس از محضر پر فیض ایشان همچنان بهره مند خواهد بود، اظهار داشت: خوشحال هستیم که امروز حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی را به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه استان فارس معارفه می کنیم و به ایشان که برای خدمت به دستگاه امام زمان (عج) و سربازان آن حضرت قبول زحمت کردند خوش آمد می گوییم.

وی با بیان ایکه مدیریت حوزه علمیه، کار سختی است، افزود: همه بنا داریم در همکاری با حجت الاسلام استوار میمندی، حوزه علمیه فارس را چند قدم در راستای رسیدن به اهداف متعالی اسلام پیش ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: حوزه فارس پیشینه بسیار ارزشمندی دارد و بزرگان بسیاری مانند شیخ علی ابیوردی از این حوزه برخواسته و به عالم تشیع و جهان اسلام خدمت کرده اند.

وی در ادامه اضافه کرد: نباید از گذشته شیراز که ارزشمند و بزرگ است غفلت کنیم، امیدواریم حال و آینده این حوزه، متناسب با گذشته آن شکل بگیرد و مدیران استان نیز در این راستا مکلف هستند از این حرکت حمایت کنند.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: اینکه در شورای حوزه علمیه فارس حجت الاسلام والمسلمین میمندی به اتفاق آرا مورد استقبال قرار گرفتند نشان از این دارد که دوست داریم با همکاری یکدیگر این مسیر را پیش ببریم.

وی بیان داشت: باید در حوزه علمیه فارس عرصه توسعه فیزیکی، علمی، آموزشی و پژوهشی حوزه و همچنین عرصه تاثیرگذاری اجتماعی و فرهنگی تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین دژکام ابراز کرد: اگر می خواهیم مفهوم سومین حرم اهل بیت محقق شود، نیازمند این هستیم که حوزه های علمیه فارس و شیراز احیا شوند و حوزه های علمیه در اطراف امام زادگام مقدس یک جلوه ویژه پیدا کنند و کارکردهای صحیح و تاثیرگذاری های اجتماعی و فرهنگی خود را بازیابند.

وی تقوا و معنویت را نخستین تابلوی حرکت روحانیت دانست و بیان کرد: یعنی مردم در مواجه با روحانیت با یک چهره متقی، معنوی و عالم رو به رو هستند و اگر می خواهیم این جهت را حفظ کنیم باید حفظ احترام بزرگان را مدنظر قرار دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =