سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 18, 2020
تصاویر/ دیدار جمعی از زیارت اولی‌های کربلا با حضرت آیت الله علوی گرگانی

حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به روایات در خصوص نشر علم در آخرالزمان از شهر قم بر لزوم همراهی دانشگاه قم با حوزه علمیه قم در این مسیر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله علوی گرگانی امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه قم و اعضای برگزارکننده جشنواره ملی قرآن کریم دانشجویان کشور گفتند: دانشگاه افتخار هر کشوری از جمله جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود.

ایشان گفتند: امام صادق(ع) بیان کردند که قم به واسطه حوزه علمیه آن مرکز و نقطه ثقل نشر علم به عالم خواهد بود؛ به همین جهت باید فرمایشات امام را زنده نگاه داریم و نباید اجازه متروک شدن آن را بدهیم.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با تاکید بر این نکته که مبانی اهل بیت(ع) باید در هر زمانی به نحو شایسته بیان و پیاده شود، بیان کردند: قرآن کریم بیان میکند که اگر تقوا پیشه بگیرید خداوند به شما کمک میکند و توان شناخت حق و باطل را به انسان عطا می‌کند.

ایشان گفتند: فقهای ما همیشه به دنبال حقیقت بوده‌اند و پیوسته پیام قرآن کریم را مد نظر داشته و دارند و به دنبال تبعیت از احسنها هستند؛ این شناخت هم در مرکز حقیقتیابی یعنی حوزههای علمیه حاصل می‌‏شود.

معظم له یادآورشدند: اگر بتوانیم در فعالیتهای دانشجویی در قالب‌های مختلف از حوزه استفاده کنیم میتوانیم به نقطه کمال برای تمام کشورهای دنیا مبدل می‌شویم.

ایشان تصریح کردند: امروزه قم، تنها مرکزی در جهان اسلام است که می‌تواند مشکلات علمی و معرفت دینی را که دنیا به آن احتیاج دارد حل کند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی  با بیان این که دانشگاه قم باید دانشگاه دنیا باشد، اظهار کردند: باید دنیا چشمشان به دانشگاه قم باشد و بهترین محوری که این دانشگاه می‌‏تواند در این زمینه فعالیت کند، معارف قرآنی است.

ایشان تصریح کردند: فعالیتهای قرآنی در قرائت قرآن محدود نمیشود بلکه باید به ابعاد مختلف قرآن از جمله تفسیر و تدبر و... توجه کنیم؛ امیدواریم فعالان قرآنی کشور و قم بتوانند نسل‌های بعدی را قرانی کنند و به روزگاری برسیم که قرآن کریم سرلوحه همه اعمال ما قرار گیرد.

یادآور می‌شود: سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشورروزهای دهم و یازدهم مهرماه به میزبانی دانشگاه قم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =