چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ |۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Jan 29, 2020
یعقوبی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: باید حرکت و نهضتی به نام «حی علی الزکاة» در کشور ایجاد کنیم تا مردم بیش از پیش به‌سوی این واجب الهی بشتابند و خلأهای اقتصادی جامعه با ادای این فریضه پر شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، امروز در همایش زکات استان، با بیان اینکه اهتمام به زکات اهتمام به یکی از بزرگ‌ترین واجبات الهی است که نقش ویژه‌ای در تربیت و تزکیه انسان دارد، خاطرنشان کرد: خداوند همه تلاش‌های انسان‌ها را دیده و مدنظر دارد، از این‌رو هر کس در هر حوزه‌ای در راه خدا قدم و قلمی می‌زند اجر او نزد باری‌تعالی محفوظ است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: کسانی که اهل عطا و صفا و دهش و بخشش هستند و از آنچه خداوند به آن‌ها داده بخشی را با اراده و تصمیم خود جدا می‌کنند و به نیازمندان می‌دهند اجر و قرب ویژه‌ای در نزد خداوند دارند.

وی ادامه داد: اینکه در تعالیم اسلامی آمده کسانی که کار نیک می‌کنند خداوند ۱۰ برابر به آن‌ها می‌بخشد، یکی از مصادیق آن پرداخت زکات است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی افزود: یک خاصیت زکات دادن این است که زمینه زندگی ما را آسان کرده و گره‌ها را باز می‌کند؛ به این معنا که خداوند به جامعه زکات پرداز عنایت می‌کند.

وی با بیان اینکه کسانی که بخل می‌ورزند و از زیر بار زکات در می‌روند زرنگی نکرده‌اند بلکه نادانی کرده‌اند، اضافه کرد: این افراد قبول ندارد که با اعطای زکات درواقع با خداوند معامله می‌کنند مسیر زندگی این‌ها در دست‌اندازهای زیادی افتاده و گرفتاری‌هایی پیدا می‌کنند که منشأ آن را نمی‌دانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: در آموزه‌های اسلامی داریم کسانی که زکات نمی‌پردازند در روز قیامت طوقی از عذاب بر گردن آن‌ها افکنده شده؛ به‌گونه‌ای که همه متوجه می‌شوند این افراد بخل ورزیده و با وجود دارایی، حق نیازمندان و فقرای جامعه را نداده‌اند.

وی تصریح کرد: جایگاه زکات جایگاه ویژه‌ای بوده و اسلام به آن توجه زیادی کرده است؛ ازاین‌رو باید فرهنگ زکات هم مانند فرهنگ نماز ترویج یافته و فراگیر شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار کرد: باید حرکت و نهضتی به نام «حی علی الزکاة» در کشور ایجاد کنیم تا مردم بیش از پیش به‌سوی این واجب الهی بشتابند و خلأهای اقتصادی جامعه با ادای این فریضه پر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =