سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 18, 2020
حجت الاسلام و المسلمین کشمیری

حوزه/ روز گذشته گروهی از علمای شیعه انگلستان با حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری دیدار کرده و گزارشی از فعالیت های تبلیغی خود در شهرهای مختلف انگلستان را به وی ارائه کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری حوزه روز گذشته گروهی از علمای شیعه انگلستان با حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری نماینده حضرت آیت الله سیستانی و رئیس مؤسسه امام علی(ع) لندن دیدار کرده و گزارشی از فعالیت های تبلیغی خود در شهرهای مختلف انگلستان را به وی ارائه کرده و از حمایت های پیوسته مؤسسه امام علی(ع) قدردانی کردند.

علمای انگلستان به صورت ویژه از اقدام مؤسسه امام علی(ع) در چاپ و انتشار متون درسی مدرسه هفتگی مسلمانان تشکر کردند و تاکید کردند این کتاب ها با ظاهری جذاب به چاپ رسید که موجب تشویق کودکان شد.

حجت الاسلام و المسلمین کشمیری نیز در این دیدار تاکید کرد: دانش آموزان همواره باید از علوم و معارف اهل بیت تغذیه شوند تا بتوانند مبلغان اندیشه علوم و اخلاق اهل بیت(ع) باشند و مردم را از این معارف آگاه سازند و بدین ترتیب دانش آموزان باید همچون پلی برای آشنایی دیگران با مقام اهل بیت باشند و این مسئولیت بزرگی است که بر دوش شما علما قرار دارد و شاید بتوان گفت شما مخاطب این فرمایش پیامبر هستید که فرمود: «هرگاه بدعت ها در امتم نمایان شد، عالم وظیفه دارد علم خود را آشکار سازد». و البته از سوی دیگر شما باید به سخنان جوانان گوش دهید و مشکلات آنها در بلاد غربت را حل کنید چه مشکلات دینی و چه اجتماعی و اعتقادی آنها را .

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در ادامه به بررسی مشکلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی جهان اسلام پرداخت و با اشاره به درس فرهنگ که قرار است در برنامه جدید مدرسه دینی تدریس شود گفت: والدین باید حیای فطری را در فرزندان خود تقویت کنند تا از ابتذال اخلاقی دور بمانند.

ایشان در پایان سخنان خود بر لزوم دعای مؤمنان برای زائران اربعین امام حسین تاکید کرد و گفت: این روزها که دشمنان به شعائر حسینی و مرجعیت و حوزه های علمیه حمله ور شده و برای تخریب این نهادها تلاش می کنند باید شما برای تقویت اعتقادات مردم تلاش کنید، زیرا شعائر حسینی وسیله ای برای نشر اندیشه هل بیت است و امروز شاهدیم که میلیون ها نفر در راهپیمایی زیارت اربعیت شرکت می کنند به گونه ای که حتی غیر مسلمانان نیز به این راهپیمایی و زیارت ترغیب شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =